Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Exmoderátor Top Gearu Hammond měl nehodu. Z vraku vyvázl téměř bez zranění

Sport

  18:45aktualizováno  19:53
ST.GALLEN - Bývalý moderátor Top Gearu a automobilový závodník Richard Hammond utrpěl zranění po havárii na závodu do vrchu ve švýcarských Alpách poblíž St. Gallenu. I když z jeho auta zbyl vrak, podle jeho kamaráda a dalšího z bývalých tvůrců Top Gearu Jeremyho Clarksona vyvázl Hammond z „největší bouračky, kterou Clarkson kdy viděl“ jen s frakturou kolene.

Modrátor Richard Hammond a vrak auta, z něhož se mu podařilo vyváznout. foto: The Grand Tour

Sedmačtyřicetiletý Hammond jel ve speciálním autě chorvatské výroby Rimac Concept One, které po pádu ze stráně naprosto zlikvidoval.

Hned po zranění byl při vědomí a mohl mluvit, navíc se stihl vyprostit z auta ještě dříve, než auto začalo hořet. I když byl z místa havárie okamžitě převezen vrtulníkem do nemocnice v St. Gallenu, jako zázrakem utrpěl jen frakturu kolene.

Příčina havárie na táhlé rovince není dosud známá. Deník The Daily Mirror spekuluje, že za havárii může závada na baterii.

Hammond už dříve utrpěl vážnou nehodu, v roce 2006 byl zraněn při nehodě dragsteru Vampire, se kterým havaroval v rychlosti přes 460 km/h. Utrpěl poškození mozku a téměř rok se ze zranění zotavoval.

Hammond jel závod Hemburg Hill Climb i kvůli tomu, aby nasbíral materiál pro svůj televizní pořad The Grand Tour, který dělá spolu s Clarksonem a Jamesem Mayem.

V rámci druhé série pořadu chtěli vyzkoušet, jak se speciálně vyrobené auto chová během závodů do kopce.

Celá trojice se proslavila televizním motoristickým pořadem Top Gear, který se stal populárním po celém světě. Po neshodách s vedením BBC se rozhodli Hammond, Clarkson i May z pořadu odejít a vytvořili si vlatní pořad.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat