Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Exmoderátor Top Gearu Hammond měl nehodu. Z vraku vyvázl téměř bez zranění

Sport

  18:45aktualizováno  19:53
ST.GALLEN - Bývalý moderátor Top Gearu a automobilový závodník Richard Hammond utrpěl zranění po havárii na závodu do vrchu ve švýcarských Alpách poblíž St. Gallenu. I když z jeho auta zbyl vrak, podle jeho kamaráda a dalšího z bývalých tvůrců Top Gearu Jeremyho Clarksona vyvázl Hammond z „největší bouračky, kterou Clarkson kdy viděl“ jen s frakturou kolene.

Modrátor Richard Hammond a vrak auta, z něhož se mu podařilo vyváznout. foto: The Grand Tour

Při Rallye Monte Carlo zemřel fotograf. Bokem vozu ho zasáhl novozélandský jezdec

Sedmačtyřicetiletý Hammond jel ve speciálním autě chorvatské výroby Rimac Concept One, které po pádu ze stráně naprosto zlikvidoval.

Hned po zranění byl při vědomí a mohl mluvit, navíc se stihl vyprostit z auta ještě dříve, než auto začalo hořet. I když byl z místa havárie okamžitě převezen vrtulníkem do nemocnice v St. Gallenu, jako zázrakem utrpěl jen frakturu kolene.

Příčina havárie na táhlé rovince není dosud známá. Deník The Daily Mirror spekuluje, že za havárii může závada na baterii.

Hammond už dříve utrpěl vážnou nehodu, v roce 2006 byl zraněn při nehodě dragsteru Vampire, se kterým havaroval v rychlosti přes 460 km/h. Utrpěl poškození mozku a téměř rok se ze zranění zotavoval.

Hammond jel závod Hemburg Hill Climb i kvůli tomu, aby nasbíral materiál pro svůj televizní pořad The Grand Tour, který dělá spolu s Clarksonem a Jamesem Mayem.

V rámci druhé série pořadu chtěli vyzkoušet, jak se speciálně vyrobené auto chová během závodů do kopce.

Celá trojice se proslavila televizním motoristickým pořadem Top Gear, který se stal populárním po celém světě. Po neshodách s vedením BBC se rozhodli Hammond, Clarkson i May z pořadu odejít a vytvořili si vlatní pořad.

Autor: