Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rodriguez se navzdory rekordnímu trestu vrátil k baseballu

Sport

  15:20
CHICAGO - Jen několik hodin poté, co dostal rekordní distanc na 211 zápasů za doping, absolvoval hvězdný baseballista Alex Rodriguez svůj první letošní zápas v MLB. Pálkař New York Yankees se po dlouhé zdravotní pauze představil v pondělí na hřišti Chicaga White Sox a dočkal se nepřátelského přijetí.

Alex Rodriguez foto: Reuters

"Steroidy! Steroidy!" skandovali fanoušci White Sox směrem k Rodriguezovi, jehož častovali také konstantním bučením a pokřiky. Nejlépe placený hráč soutěže se dostal v utkání čtyřikrát na pálku a povedl se mu jeden odpal.

Trápící se Yankees prohráli vysoko 1:8. "Posledních sedm měsíců byla noční můra - bylo to pravděpodobně nejhorší období mého života," uvedl ještě před zápasem Rodriguez, který hrál v pondělí poprvé od lednové operace kyčle.

Od vedení MLB dostal distanc na 211 zápasů za své spojení s floridskou laboratoří Biogenesis of America, která údajně dodávala sportovcům zakázané látky. Osmatřicetiletý Rodriguez by tak neměl hrát až do konce příští sezony a mohl by na platu přijít o 36 milionů dolarů.

Newyorský rodák dominikánského původu dostal do čtvrtka lhůtu na odvolání proti trestu a okamžitě oznámil, že ji využije. Podle agentury AP arbitráž rozhodne o jeho případu nejdřív v listopadu a prosinci, takže až do úplného vyřešení svého případu bude moci Rodriguez hrát.

"Bojuju o svůj život. Musím se bránit. Nikdo jiný to za mě neudělá," řekl na tiskové konferenci před utkáním Rodriguez. Na přímou otázku, zda bral zakázané látky, trojnásobný nejlepší hráč Americké ligy a čtrnáctinásobný účastník Utkání hvězd odmítl odpovědět. "Až bude příležitost o tom mluvit, tak to probereme," řekl s odkazem na to, že jeho případ stále probíhá.

Před čtyřmi lety Rodriguez přiznal, že v letech 2001 až 2003 v barvách Texasu užíval zakázané látky, ale od té doby prý už nedopoval. V Yankees podepsal v roce 2007 desetiletý kontrakt na 275 milionů dolarů.

Vedle něj bylo v této kauze potrestáno dalších dvanáct baseballistů, mezi nimi i účastníci Zápasů hvězd Nelson Cruz, Jhonny Peralta a Everth Cabrera.

Všichni ještě před oznámením verdiktu akceptovali distanc na 50 zápasů, což v MLB znamená zhruba osm týdnů, a budou moci případně zasáhnout do play off.

Vedení soutěže odůvodnilo nejpřísnější trest pro Rodrigueze tím, že užíval a vlastnil zakázané podpůrné látky, včetně testosteronu a lidského hormonu, mnoho let, snažil se své prohřešky zakrývat a mařil vyšetřování.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...