19. listopadu 2008 14:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Roman Bednář: Třeba jde o nový začátek

Útočník Roman Bednář se konečně může usmívat v reprezentační soupravě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útočník Roman Bednář se konečně může usmívat v reprezentační soupravě. | foto: ČTK

PRAHA Když Roman Bednář (25) v pondělí odcházel z tréninku West Bromwiche, ještě netušil, že už druhý den dopoledne bude odlétat s fotbalovou reprezentací do San Marina. Telefonát od Petra Rady to změnil a nastartoval bleskový přesun vytáhlého útočníka, který v nominaci nahradil zraněného Václava Svěrkoše.

Narušila pozvánka výrazně vaše plány?
Moc jsem ji nečekal, to je pravda. Do Anglie zrovna přijela přítelkyně se svojí maminkou. Tak jsem je tam nakonec musel nechat samotné. Ale pochopitelně mi nároďák obě moc přály.

Jak obtížné bylo rychle se dostat do Prahy?
Dorazil jsem domů, dal si kafe a vyrazil zase zpátky do tréninkového centra pro kopačky. Jenže žádné letadlo z Birminghamu už neletělo, přítelkyně mě proto musela odvézt na letiště do East Midlands. V devět večer jsem přistál v Ruzyni, před desátou se objevil na hotelu. Na pokoj mě dali s Michalem Kadlecem. Známe se z jednadvacítky, společně jsme zavzpomínali na staré časy.

Co vám může návrat do reprezentace přinést?
Neslibuju si nic konkrétního. Jsem rád, že jsem tady, a věřím, že to bude krok dopředu.

Stačil vám už trenér Rada naznačit, jestli vás využije i na hřišti?
K tomu jsme se ještě nedostali. Všechno do této chvíle proběhlo velmi rychle. Budu rád, když se zapojím, ale nechám to na kouči.

Za reprezentaci jste si zahrál poprvé už před dvěma lety. Potom přišla dlouhá pauza. Cítíte se nyní jako nováček?
Je to skutečně už dávno, ale není třeba být z něčeho nervózní. Možná bych měl tuhle pozvánku brát jako takový nový začátek.

Jak vás přijali spoluhráči?
To se odbylo v pohodě. Stejně jako poprvé, když jsem byl u reprezentace.

Před novináři vás už stačili ocenit Petr Čech a Tomáš Ujfaluši. Řekli, že si pozvánku zasloužíte a neberou vás jako nováčka. Jak se vám to poslouchá?
Jednoznačně skvěle. K tomu není co dodat.

A co aktuální forma? Jste sice nejlepším střelcem West Bromwiche, ale po víkendové porážce s Chelsea se váš klub v anglické lize propadl na poslední místo...
...Poslední dobou jsme skutečně moc nevyhrávali. Já se cítím v pohodě. Jsem fit - to je pro mě to nejdůležitější.

Najdete na Lidovky.cz