Roman Kreuziger dojel v hlavním poli

8:34
KANSAS CITY - Česká cyklistická naděje, jedenadvacetiletý Roman Kreuziger, má za sebou první etapu závodu Kolem Missouri. V té skončil jezdec italské stále Liqiudas na 68. místě, když dojel v hlavním poli jezdců.

Roman Kreuziger v akci. foto: ČTK

Úvodní zápolení jezdců na severoamerickém kontinentu mělo spíše rovinatý profil a tak nebylo překvapení, že po 145 kilometrech na kole rozhodoval o vítězi etapy až závěrečný spurt.

Ten ovládl malý velký muž, britský cyklista Mark Cavendish. Světové spurterské eso a hrdina letošní Tour de Frande mělo v závěru více sil než domácí jezdec Farrar a Ital Chicchi. Roman Kreuziger dojel v balíku hlavního pole etapy mezi městy St. Joseph a Kansas City ve stejném čase na 68. místě. Druhý Čech na startu Richard Faltus dojel na 73. pozici.

Výsledky - 1. etapa (145 km):
1. Cavendish (Brit.) 3:15:14, 2. Farrar (USA), 3. Chicchi (It.), 4. Baumann (Něm.), 5. Van Stayen (Belg.), 6. Candelario (USA), ...68. Kreuziger, 73. Faltus (oba ČR) všichni stejný čas.