17. srpna 2010 15:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rossi: V Yamaze mě už nepotřebují, proto ocházím

Závod ve třídě MotoGP v Brně na Masarykově okruhu zvítězil opět Jorge Lorenzo (s číslem 99) Valentino Rossi s číslem 46 skončil na 5 místě.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Závod ve třídě MotoGP v Brně na Masarykově okruhu zvítězil opět Jorge Lorenzo (s číslem 99) Valentino Rossi s číslem 46 skončil na 5 místě. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

MILÁN Slavný italský motocyklový jezdec Valentino Rossi se podle svých slov rozhodl přestoupit k Ducati proto, že jeho současná stáj Yamaha ho již nepotřebuje. Nové angažmá bere jako další výzvu a těší se na spojení italského jezdce a italské stáje.

"Od mého příchodu v roce 2004 se situace v Yamaze hodně změnila. Už mě tam nepotřebují, mají jiné skvělé jezdce," citovala Rossiho agentura Reuters. "Z přestupu k Ducati mám velkou radost. Jsem zvědavý a cítím motivaci. Je to pro mě nová výzva a myslím, že to bude docela zajímavé," dodal.

Jednatřicetiletý Rossi v předchozích šesti sezonách v Yamaze získal čtyři ze svých celkových devíti titulů. Letos však i vinou zranění výrazně zaostává za svým kolegou Španělem Jorgem Lorenzem, který vyhrál sedm z deseti závodů a v čele šampionátu má výrazný náskok.

Rossi už se těší na spolupráci s italskou stájí. "Spojení italského jezdce a italské stáje je skvělé pro italské fanoušky. Věřím, že jim dáme dostatek důvodu k radosti," uvedl Rossi. V Ducati nahradí Australana Caseyho Stonera, který má namířeno k Hondě.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz