19. prosince 2007 20:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rváč Simon nesmí hrát 30 zápasů

Jarka Ruutu si Češi pamatují kvůli brutálnímu faulu na Jaromíra Jágra. Na Finském bitkaři se teď vyřádil rváč Chris Simon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jarka Ruutu si Češi pamatují kvůli brutálnímu faulu na Jaromíra Jágra. Na Finském bitkaři se teď vyřádil rváč Chris Simon. | foto: AFP

NEW YORK V zámořské NHL padl nový rekord. Jeho držitelem je vyhlášený bitkař Chris Simon z New York Islanders, který u mantinelu zezadu šlápl na ležícího hokejistu Pittsburghu Jarkka Ruutua. Známý bitkař si kvůli faulu nezahraje třicet zápasů.

Pětatřicetiletý útočník New Yorku Islanders vynechal už pět utkání na začátku tohoto ročníku, protože si ještě z minulé sezony odpykával dosavadní maximální trest na 25 zápasů. Tento distanc inkasoval Simon v březnu za to, že sekl oběma rukama hokejkou do obličeje Ryana Hollwega v derby s Rangers.


Tentokrát se stal jeho obětí Ruutu. V sobotním duelu jej u mantinelu
nejprve podrazil a klečícímu Finovi pak zezadu šlápl na nohu bruslí. Ruutu měl štěstí, že mu Simon nezpůsobil žádné zranění. Nechvalně proslulý hokejový rváč byl suspendován už poosmé v kariéře.

Už před vynesením trestu zareagovali na zatím poslední Simonův prohřešek představitelé Islanders a dohodli se s hráčem, že na nějaký čas vypadne z hokejového dění. "Až bude připraven se vrátit, stane se znovu součástí našeho týmu," uvedl v minulých dnech majitel klubu Charles Wang.

Lidovky.cz, ČTK

ZE ŽIVOTA: Partner je obézní, jak ho donutit zhubnout?
ZE ŽIVOTA: Partner je obézní, jak ho donutit zhubnout?

Přítel trpí velkou nadváhou při 176 cm má přes 150 kg. A potřebovala bych ho nějak donutit, aby trvale zhubl, aby se začal trochu hýbat. Má sedavé zaměstnání, nepravidelně jí a jsem schopná ho přinutit max k krátké a pomalé procházce, páč mně nestačí.

Najdete na Lidovky.cz