Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rychlobruslařka Erbanová získala na juniorském MS zlato na 1500 m

Sport

  18:30
SEINÄJOKI - Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová vede po úvodním dnu juniorského mistrovství světa ve finském Seinäjoki hodnocení čtyřboje. Osmnáctiletá rodačka z Vrchlabí získala na otevřené dráze ve Finsku zlato na trati 1500 metrů a zajela druhý nejlepší čas v úvodní ze dvou jízd na 500 metrů.

Karolína Erbanová foto: Reuters

Erbanová nestačila na nejkratší trati časem 40,38 sekundy jen na Kazašku Jekatěrinu Ajdovovou, jež se víceboje neúčastní. Na 1500 m zajela čas 2:03,86 a druhou v pořadí Pien Keulstraovou z Nizozemska porazila o více než sekundu.

"Když na mě trenér křičel v posledním kole, že jedu na zlatou, tak to bylo krásný. To jsem ze sebe mačkala všechno a u cíle mi bylo úplně skvěle.

Přitom to byl závod na tomhle finském stadionu, kde fouká vítr, hodně tvrdý. Ale pro všechny," citoval web www.martinasablikova.cz Erbanovou, s níž je ve Finsku nejen trenér Petr Novák, ale v roli jeho asistentky také dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková.

Bronzová z loňského MSJ Erbanová má po dvou disciplínách čtyřboje 81,656 bodu. Druhá je zatím Nizozemka Lotte van Beeková, třetí Norka Hege Bökkeová.

V sobotu se na trati 1500 metrů představí také druhý český účastník šampionátu Roman Vodička.

Autor:

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Manažer/ka péče o zákazníky

PŘEDVÝBĚR.CZ s. r. o.
Praha
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Mohlo by vás zajímat