Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rychlobruslení ztratí po olympiádě v Soči hlavního sponzora

Sport

  12:38
BRUSEL - Rychlobruslení se stalo v krátké době druhým olympijských sportem, který se bude muset vypořádat se ztrátou velkého sponzora. Před nedávnem ohlásil korejský elektronický gigant Samsung, že už nebude podporovat atletický seriál Diamantové ligy, nyní zveřejnila nizozemská energetická firma Essent, že po olympiádě v Soči skončí s podporou Mezinárodní bruslařské unie (ISU) a rychlobruslení.

Japonský rychlobruslař Joji Kato foto: ČTK

"Abych byl upřímný, není to snadná situace," uvedl prezident ISU Ottavio Cinquanta v rozhovoru pro agenturu AP. "Mezinárodní trh není v nejlepší kondici a člověk si musí přiznat, že je to problém. Budeme se mu muset věnovat," připustil šéf rychlobruslení, rychlobruslení na krátké dráze, krasobruslení a synchronizovaného bruslení. Zatímco ale Mezinárodní atletická federace přišla o hlavního sponzora prestižního seriálu krátce před jeho startem, ISU má čas vyrovnat se s úbytkem peněz nebo najít nového titulárního sponzora.

Essent ukončí podporu rychlobruslení po šestnácti letech a podle nizozemského deníku Volkskrant do něj vkládal ročně čtyři miliony eur. Přesná suma není oficiálně známá. "Nového sponzora na trhu jsme samozřejmě doposud nehledali," řekl Cinquanta. Přestože ekonomická situace není jednoduchá, AP poukázala na skutečnost, že například fotbalový Manchester United podepsal minulý týden novou osmiletou sponzorskou smlouvu s pojišťovací společností Aon v odhadované výši až 180 milionů liber (5,4 miliardy korun). Samsung se poté, co ukončil spolupráci s IAAF, dohodl na partnerství s největší atletickou hvězdou současnosti Usainem Boltem.

Autor: