Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rychlý holky už nebudeme, smály se finalistky štafety

Sport

  9:00
HELSINKY - Překřikovaly se jedna přes druhou a dělaly si legraci z únavy. "Rychlý holky" trenérky Martiny Blažkové absolvovaly rozběh štafety na 4x400 metrů v plné sestavě a postoupily do nedělního finále. Přestože Denisa Rosolová, Zuzana Hejnová a Zuzana Bergrová mají v nohách od středy tři ostré běhy ze závodu na 400 metrů překážek a Jitka Bartoničková dvě hladké čtyřstovky.

Zuzana Hejnová foto: Reuters

"Nemáme síly, nemáme síly," hlásily v cíli jedna přes druhou. "Vůbec nevím, co jsme tam dělaly," kroutila hlavou Bergrová. "Ale cíl jsme splnily, i když lehké to teda nebylo," přidala se Bartoničková. "Jo, rychlý holky už asi moc nebudeme," usmívala se Rosolová, vicemistryně Evropy z individuálního překážkového závodu.

Už před půl rokem trenérka Blažková mluvila o tom, že štafetu na ME rozhodně nepoběží. Jenže při pohledu do startovních listin se naskytla možnost medailového úspěchu. "Mohly bychom to zkusit," uznala Blažková, byť se její nápad úplně nesetkal s pochopením unavených atletek.

Z atletického ME

"Teď si budeme dávat až do olympiády na tréninku každý den jednu ostrou čtvrtku naplno, abychom nevyšly ze cviku," vtipkovala Hejnová, už zjevně v mnohem lepší náladě, než jakou měla po čtvrtém místě v pokaženém finále dlouhých překážek.

Překážkářky běžely ve středu rozběh, ve čtvrtek semifinále, v pátek finále, Bartoničková měla den odpočinku navíc. "Jsme si říkaly dneska, že máme víc než čtyřiadvacet hodin volno, co s tím tak asi budeme dělat..." popisovala v žertu Rosolová. "Tak jsme byly nakupovat, na kole," pohotově ji s nadsázkou doplnila Bergrová. "A na kávičce," přidala se Rosolová.

Rychlým holkám nezbývá nic jiného, než se nad náročným programem povznést a žertovat. "Trvalo mi sto metrů, než jsem se rozběhla," zvážněla Bartoničková. "Mně přišlo už na dvoustovce, že nemůžu," krčila rameny Hejnová. "Já mohla, já mohla, já ještě zrychlovala," obrátila zase debatu v žert Rosolová.

Z finále mají respekt

Touha po úspěchu je donutila nastoupit. "Viděly jsme složení semifinále a s náhradnicemi by nebyla šance postoupit," uznala Hejnová. "Takže jestliže jsme chtěly postoupit, musely jsme běžet. Nařízené jsme to nedostaly," ujistila česká rekordmanka.

Když si ale všechny uvědomily, co je v neděli ještě čeká, ztuhl jim úsměv na rtech, vtipy najedou došly. "Bojíme se toho," souhlasily všechny najednou. Přesto se rozhodly proti únavě bojovat sarkasmem. "Třeba se zblázníme a poběžíme jakoby nic," namítla Rosolová. "No, spíš jsme se zbláznily, že jsme vůbec běžely," usadila ji s úsměvem Bergrová.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK KVALITY (28-35.000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 35 000 Kč

Mohlo by vás zajímat