Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Sáblíková boduje i na patnáctistovce

Sport

  15:05
BASELGINA DI PINE - Martina Sáblíková sbírá jeden úspěch za druhým. Nově zazářila v italském středisku Baselga di Pine, poprvé v kariéře dosáhla ve Světovém poháru na medailové umístění v závodu na 1500 metrů. Sáblíková se radovala z druhého místa, první obsadila Kanaďanka Kristina Grovesová.

Martina Sáblíková na rychlobruslařské trati. foto: JENS MEYER Lidové noviny

Podle zpráv německých agentur byly podmínky v dějišti SP katastrofální a s každou další startující dvojicí se zhoršovaly. Na to doplatily právě favorizované německé reprezentantky: nejlepší z nich byla sedmá Monique Angermüllerová, olympijská vítězka Anni Friesingerová skončila až devátá a v cíli hovořila o komickém a neregulérním závodu.

Grovesová zvítězila s velkým, bezmála dvousekundovým náskokem. Specialistka na dlouhé tratě Sáblíková udržela druhé místo o pouhých pět setin před další Kanaďankou Christine Nesbittovou. Ta vede před závěrečným závodem průběžné pořadí disciplíny.
Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...