Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

Sáblíková bude na MS ve víceboji útočit na zlato

Sport

  9:31
Hamar - Rychlobruslařka Martina Sáblíková vede po dvou disciplínách průběžné pořadí mistrovství světa ve víceboji a podle slov trenéra Petra Nováka míří ke zlaté medaili. V sobotu v norském Hamaru nejprve ve své nejslabší disciplíně 500 metrů vylepšila český rekord, poté suverénním způsobem vyhrála závod na 3000 metrů.

Věčně se usmívající rychlobruslařka Martina Sáblíková. foto: ČTK

Jednadvacetiletá Sáblíková, trojnásobná mistryně světa z jednotlivých tratí, vede v přepočtu o 23 setin sekundy před Kanaďankou Christine Nesbittovou, jež byla nejrychlejší ve sprintu. Třetí o 44 setin zpět je pravděpodobně největší soupeřka české hvězdy Němka Claudia Pechsteinová.

Podle trenéra Nováka by v takto rozjetém závodu mohla jeho svěřenkyni připravit o zlato jen mimořádná shoda okolností. Sáblíková přitom před šampionátem odmítala medailové ambice a hovořila o tom, že úspěchem bude zopakování pátého místa z předchozích dvou šampionátů.

Mistrovství světa dnes vyvrcholí závody na 1500 a 5000 metrů, program začne ve 12:30.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...