Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Sáblíková dostala pozvánku do Bakalova cyklistického týmu

Sport

  13:32
PRAHA - Rychlobruslařka a příležitostná cyklistka Martina Sáblíková dostala podle listu MfDnes nabídku připravovat se a závodit za nový tým, který založil český podnikatel Zdeněk Bakala. Chce v něm vychovávat mladé jezdce pro přední belgickou profistáj Omega Pharma-Quick Step a dvojnásobná olympijská vítězka z ledového oválu by se mohla stát rovněž členem.

Cyklistka Martina Sáblíková. foto: Reuters

"Teď se musí ona a trenér (Petr) Novák rozmyslet, zda je to zajímá," řekl deníku reprezentační trenér cyklistů René Andrle, který se stal v týmu Etixx-Ihned sportovním ředitelem. Trenér Novák by ji ve společnosti cyklistů rád viděl. "Určitě se chceme dohodnout. Zájem mě potěšil, je to pocta, že Martinu chtějí. Na mistrovství světa si jí všimlo více týmů, ale na tomhle se mi líbí, že má české kořeny, ať už ve formě majitele, funkcionářů nebo závodníků," reagoval kouč Sáblíkové.

Ta se dvakrát účastnila mistrovství světa na kole a letos v časovce vybojovala deváté místo. Uvažuje také o startu na letních olympijských hrách v Riu 2016. I Sáblíkové se šance jít do Bakalova týmu zamlouvá. "Taková nabídka je pro mě něco neskutečného. Když vyjde, budu moc ráda," řekla.

Etixx chystá také společná soustředění s Omegou, takže by si Sáblíková mohla zatrénovat s esy světové cyklistiky jako Markem Cavendishem, Tomem Boonenem či s krajany Zdeňkem Štybarem a Františkem Raboněm. "Svézt se s nimi by pro mě byla čest, opravdu neuvěřitelná věc," uvedla nejlepší světová rychlobruslařka na dlouhých tratích.

Její prioritou je nicméně zimní olympiáda v Soči, kde bude obhajovat zlato na trojce, pětce a bronz v závodu na 1500 metrů. "Přesto může v létě 2013 absolvovat výcvikový tábor ve společnosti těchto cyklistů. Martině neuškodí, když bude týden nebo 10 dnů jezdit jen na kole," dodal Novák.

Autoři: ,