3. července 2008 14:16 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sáblíková evropský bronz neobhájila

Sáblíková na fotografii z mistrovství republiky.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sáblíková na fotografii z mistrovství republiky. | foto: ČTK

ARONA Rychlobruslařská šampionka Martina Sáblíková skončila při obhajobě bronzové medaile na mistrovství Evropy v cyklistické časovce žen do 23 let na sedmém místě. Čerstvá mistryně republiky Jarmila Machačová obsadila dvanácté místo.

Pro titul si dnes v italské Aroně na trati dlouhé 25 kilometrů dojela jednadvacetiletá Ellen Van Dijková z Nizozemska, dráhová mistryně světa ve scratchi.

Sáblíková, která startovala do závodu jako poslední ze všech, zaostala za Van Dijkovou o minutu a devět sekund. "Potřebovala jsem být v cíli už tehdy, když mi ještě zbýval poslední kilometr," přiznala Sáblíková, že mířila výš. I za sedmé místo si však nejlepší česká sportovkyně loňského roku vysloužila pochvalu. "Sáblíková podala skvělý výkon. Její trenér i ona chtějí z každého závodu medaili a já jsem o tom přesvědčen, že medaile budou vozit pravidelně i z cyklistiky. Možná už příští rok," řekl šéf silniční cyklistiky v českém svazu Jozef Regec. "Musím pochválit i Machačovou, dopadla vlastně jako loni. Bojovala," dodal.

Výsledky:
1. Van Dijková (Niz.) 32:33, 2. Galjuková -5, 3. Kalitovská (obě Ukr.) -8, 4. Burčenková (Rus.) -18, 5. Bruinsová (Niz.) -24, 6. Trebaiteová (Lit.) -1:01, 7. Sáblíková -1:09, ...12. Machačová (obě ČR) -1:22.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…