10. ledna 2010 13:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sáblíková je na ME víceboji po patnáctistovce těsně druhá

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Martina Sáblíková.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková. | foto: ČTK

HAMAR Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila třetí místo ve třetí disciplíně mistrovství Evropy ve víceboji v norském Hamaru, závodě na 1500 metrů, a v průběžném pořadí klesla s těsným odstupem na druhé místo. Patnáctistovku vyhrála Ireen Wüstová z Nizozemska, která vede i celkově.

Sáblíková na ni však ztrácí jen 0,018 bodu. Na závěrečné pětikilometrové trati by se bez problémů měla vrátit zpět do čela a získat podruhé v kariéře titul mistryně Evropy ve víceboji. Na nejdelší trati šampionátu je totiž česká rychlobruslařka výrazně lepší než Wüstová a osobní rekord má o téměř o dvanáct sekund kvalitnější.

"Jelo se mi strašně, nemohla jsem už po třístovce, ale jsem spokojená," řekla Sáblíková novinářům. Na pětce musí porazit Wüstovou o 0,18 vteřiny.

"To je nic. Uvidíme, jak to dopadne nakonec. Alespoň to bude zajímavé," uvedla úřadující světová šampionka ve víceboji, jež s Wüstovou nastoupí v závěrečné dvojici ženského programu ME.

Ve výborných výkonech pokračuje v Norsku Karolína Erbanová, která zajela pátý čas a na stejnou pozici se posunula i v průběžném hodnocení. "Je to dobré, jelo se mi pěkně. Že to bude takhle vypadat, mě před mistrovstvím ani ve snu nenapadlo. Nevěřila jsem, že budu do desítky," uvedla Erbanová, která v sobotu senzačně vyhrála pětistovku.

Díky umístění do dvanáctého místa čeká sedmnáctiletou rychlobruslařku poprvé v kariéře vystoupení na pětikilometrové trati. "Plán je jednoduchý. Vydržet a ujet to. Musím ji rozjet pomalu. Je to poprvé a vím, že to bude bolet. Uvidím, kolik ztratím a kam se v pořadí propadnu," dodala Erbanová.

Dobrou náladu jí nevzala ani skutečnost, že na patnáctistovce před cílem málem upadla. "To jsou ty moje finiše. Ale ustála jsem to. Na druhou stranu, kdyby se mi to nepovedlo, tak jsem měla jen dva metry do cíle, takže bych se snad trefila," řekla Erbanová.

Závěrečný start na pětikilometrové trati čeká Sáblíkovou i Erbanovou krátce po 14. hodině.

ČTK
  • 0Diskuse

Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně
Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně

Máme pro vás připraveno 50 pracích gelů a 50 aviváží od značky Feel Eco, které vaše prádlo vyperou čistě a ekologicky. Dopřejte svým dětem hygienicky čisté prádlo bez zatěžování životního prostředí.