Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sáblíková vyhrála závod na 3000 metrů.

Sport

  16:54
ERFURT - Česká hvězda delších tratí zajela svůj nejlepší čas sezony 4:03,65 a pojistila si průběžné vedení v seriálu.

Věčně se usmívající rychlobruslařka Martina Sáblíková. foto: ČTK

Trojnásobná mistryně světa Sáblíková dosáhla na své druhé vítězství v sezoně a celkově jedenácté v SP. Týden před mistrovstvím světa ve víceboji zvítězila na jedné ze svých oblíbených tratí o půldruhé sekundy před domácí veteránkou Danielou Anschützovou-Thomsovou. Třetí byla s již téměř třísekundovou ztrátou Nizozemka Renate Groenewoldová.

Sáblíková, jež potvrdila svou aktuální dobrou formu šestým místem v páteční patnáctistovce, porazila v přímém souboji v poslední rozjížďce svou hlavní rivalku Claudii Pechsteinovou. Legendární Němka jí v listopadu v Moskvě uštědřila nečekanou porážku na její parádní trati 5000 metrů, dnes však na Sáblíkovou ztratila téměř čtyři sekundy a skončila šestá.

Dva závody před koncem SP na dlouhých tratích má vítězka předchozích dvou ročníků Sáblíková na prvním místě 360 bodů, Anschützová-Thomsová s Pechsteinovou nasbíraly shodně 255 bodů.

Na body dnes dosáhla také Andrea Jirků, jež byla v divizi B sedmá, Karolína Erbanová obsadila třinácté místo. Obě dvě by se měly spolu se Sáblíkovou postavit na start nedělní stíhačky družstev.

Autor: