17. listopadu 2007 13:47 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sáblíková zajela nový český rekord

CALGARY Rychlobruslařka Martina Sáblíková zopakovala v Calgary svoje vítězství v závodu Světového poháru z minulého týdne. Tříkilometrovou trať zajela v novém českém rekordu 3:55,87 minuty.

Sáblíková nastupovala na led v Calgary, který se před ní nedávno v přípravě utrhl, v osmé z deseti rozjížděk s nizozemskou soupeřkou Renate Groenewoldovou. Obě se vypjaly k životním výkonům - dvacetiletá Češka navzdory handicapu s bolavou rukou při startu prolétla první dvoustovku za 19,71, pak dlouho vedla Groenewoldová, ale na posledních 400 metrech ji Sáblíková předstihla.

"Strašně mě bolí nohy. To, co na mě zkusila Groenewoldová po dvou kolech, bylo brutální. Ujela mi a ještě tři kola před cílem jsem na ni hodně ztrácela. V poslední zatáčce jsem byla metr za ní, ale řekla jsem si, že to zkusím a asi jsem chtěla více než ona. Najednou koukám, že jsem před ní," řekla Sáblíková krátce po závodu v němž se opět se o něco přiblížila světovému rekordu Kanaďanky Cindy Klassenové, který má hodnotu 3:53,34.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz