4. června 2015 9:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

11 dní, 9 utkání. Šafářová je největší workoholičkou, touží po finále

Lucie Šafářová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lucie Šafářová | foto: Reuters

PAŘÍŽ Srbská superstar Ana Ivanovičová se ve městě nad Seinou nechala vytáhnout na Eiffelovu věž. Stihla návštěvu klenotnictví, kde si vybrala diamantový náramek. S přítelem Bastienem Schweinsteigerem hodovala v přepychové restauraci Le First. Spolu se pak prošli k Louvru a na Náměstí Vendome. To její čtvrteční rivalka na Roland Garros žije v Paříži jako tenisová poustevnice.

Nyní nezadaná Lucie Šafářová si s koučem Steckleym pronajala byt, z něhož to má 10 minut pěšky do areálu nesoucího jméno slavného letce. Právě na těch dvou místech už dva týdny tráví takřka veškerý čas. Do centra vyrazila pouze jednou. Poté, co v 1. kole porazila kamarádku Pavljučenkovou, zajely si na Champs Elysees na večeři.

„A potom jsme šly do kina. Trochu jsme se po zápase udobřovaly,“ říká s úsměvem. „Jinak skoro pořád hraju. Ale nestěžuju si.“ Na antukovém grandslamu platí za největší workoholičku. Nejenže ji ve čtvrtek v 15 hodin čeká semifinále dvouhry, ona včera s Mattekovou-Sandsovou postoupila též mezi čtyři nejlepší páry v deblu.

Čajový dýchánek před utkáním

11 dní, 9 utkání. Na nějaké hýření nemá ani pomyšlení, třebaže jinak vyznává dost čilý životní styl. „Musím hodně rehabilitovat, často ležím a odpočívám,“ tvrdí.

S kanadským trenérem si každý večer pustí film. Výběr ovšem není jednoduchý proces. Steckley vetuje romantické příběhy, Šafářová odmítá horory, při nichž se ukrutně bojí. Jak vypadá kompromis? „Skončili jsme u sci-fi, viděli jsme Avengery. A taky Johna Wicka.“

Na tiskovce vyprávěla, že má ráda francouzskou metropoli. Že z minulosti zná čtvrť Monmartre či Vítězný Oblouk. Že jí lákají pekárny. „Jednu máme vedle bytu. Seběhnu na chodník a cítím tu vůni,“ líčí. Na koučův příkaz při turnaji snídá ovesnou kaši. „Ale dvakrát jsem zhřešila a dala si šneka. Rob se podíval a já říkám: No co? Za odměnu.“

Lucie Šafářová
Lucie Šafářová na French Open

S tím může Steckley těžko polemizovat. Šafářová válí. Kaši baští. Na Roland Garros se přiblížila účasti na Masters ve dvouhře i čtyřhře. S americkou parťačkou Bethanií („trochu bláznivá, ale bezva“) vlastně provádí ještě jeden rituál. Nicméně ani ten nelze považovat za rozmařilý nebo škodlivý. Před utkáními pořádají v hráčské odpočívárně, stejně jako na minulém grandslamu v Melbourne, čajový dýchánek.

„Uvaříme si Earl Grey a děláme si pohodu,“ říká česká údernice. To odříkání ještě pár dní vydrží. Snad se dočká odměny. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!