11. září 2016 20:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šafářová slaví třetí grandslamový triumf. S Američankou Mattekovou-Sandsovou ovládla čtyřhru

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Archivní foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Archivní foto | foto: Reuters

New York Český tenis přece jen na US Open získal titul. Ve čtyřhře se o něj postarala Lucie Šafářová spolu s Bethanií Mattekovou-Sandsovou z USA. Tahle dvojka porazila ve finále US Open první nasazený pár z Francie Carolinu Garciaovou s Kristinou Mladenovicovou 2:6, 7:6, 6:4 a získala třetí grandslamový titul.

„Není to jednoduchý rok, proto je tenhle titul skvělý. Mám výtečnou parťačku, deblistku i singlistku, a to je základ úspěchu,“ řekla Šafářová při vyhlášení. „Tohle je nejlepší grandslam. Hrát na centrkurtu Arthura Ashe pod zataženou střechou, tak to je to úžasný úspěch, kterého jsme dosáhly,“ řekla Američanka.

Šafářové se s Mattekovou-Sandsovou letos i kvůli různým zdravotním problémům dlouho nedařilo, ale v New Yorku odehrály skvělý turnaj. Po loňských triumfech na Australian Open a French Open tak mají třetí velký turnajový vavřín.

Hned v prvním gamu finále přišla Matteková-Sandsová o servis a i podruhé to byla v úvodní sadě Američanka, která neudržela podání. Ve druhém setu se hrálo vyrovnaně do stavu 4:4, ale pak přišla o podání Šafářová. Garciaová mohla zápas ukončit, ale česko-americký pár ji připravil o servis čistou hrou.

Druhou sadu získaly Šafářová a Matteková-Sandsová v tie-breaku poměrem 7:5 a třetí set rozhodly brejkem v první hře. Vlastní podání si už udržely a zápas úspěšně doservírovala Šafářová: při druhém mečbolu nepřehodila Garciaová síť.

Lucie Šafářová po vítězném finálovém utkání vtipkovala.
Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová slaví postup do finále US Open.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou vloni v New Yorku nestartovaly kvůli zdravotním problémům české hráčky. Ta titulem navázala na Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou, které vítěznou trofej na US Open pozvedly před třemi lety.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse