Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Samková s Kubičíkem vyhráli na MS malé finále, celkově skončili pátí. Šampiony jsou Australané

Eva Samková. foto: ČTK

Idre Fjäll - Eva Samková a Jan Kubičík obsadili na mistrovství světa ve snowboardcrossu páté místo v závodě družstev. Česká dvojice vyhrála v Idre Fjäll malé finále, titul získali Australané Belle Brockhoffová a Jarryd Hughes.
  15:28

Bronzová medailistka z individuálního závodu s Kubičíkem vyhráli nejprve čtvrtfinálovou jízdu, v té semifinálové ale projeli cílem až za Australany a Američany. Finišmanka Samková sice smazala dvousekundovou ztrátu a posunula se ze čtvrtého na druhé místo, ale v závěru jí nevyšel skok a o postup ji připravila americká rivalka Faye Guliniová.

V závodě o páté místo Kubičík udržel minimální odstup za trojicí soupeřů. Olympijská šampionka a exmistryně světa Samková na druhém úseku krátce po startu převzala vedení a bezpečně zvítězila.

Brockhoffová si spravila chuť za čtvrteční finále individuálního závodu, v němž po pádu skončila čtvrtá za Samkovou. Stříbro získali Italové Lorenzo Sommariva a Michela Moioliová, bronz Francouzi Leo le Ble Jaques a Julia Pereiraová de Sousa Mabileauová.

Mistrovství světa ve snowboardingu a akrobatickém lyžování v Idre Fjäll (Švédsko):

Snowboardcross - družstva:

1. Hughes, Brockhoffová (Austr.), 2. Sommariva, Moioliová (It.), 3. Le Ble Jaques, Pereiraová de Sousa Mabileauová (Fr.), 4. Kearney, Guliniová (USA), 5. Kubičík, Samková (ČR), 6. Visintin, Bruttová (It.).

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...