24. ledna 2008 10:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šarapová si zahraje opět finále grandslamu

MELBOURNE Maria Šarapovová si opět po roce zahraje o titul na Australian Open. O vítězství se ji bude snažit obrat Srbka Ana Ivanovičová. Ruská tenistka postoupila do sobotního finále díky hladké výhře 6:3 a 6:1 nad zraněnou Srbkou Jelenou Jankovičovou, která dohrávala zápas jen s velkým sebezapřením.

Dvacetiletá Ruska vstoupila do svého desátého semifinále na grandslamu tak, jak zakončila čtvrtfinálový souboj se světovou jedničkou Belgičankou Justine Heninovou. Agresivní a přesnou hrou nutila Jankovičovou k chybám a sama sbírala jeden vítězný míč za druhým.

Brzy získala výhodu dvojnásobného brejku, jenže vzápětí ji opustila jistota a o první sadu ještě musela bojovat. Nakonec Šarapovová využila při svém podání až šestý setbol a úvodní set získala v poměru 6:3.

Také v druhém dějství ztratila Jankovičová hned svůj první servis, navíc ji začaly trápit zdravotní problémy, kvůli nimž si musela vyžádat ošetření. Po návratu na dvorec Srbka viditelně přemáhala bolest v zádech a levém stehenním svalu a jen obtížně se pohybovala. Utkání dohrála s velkým sebezapřením, nakonec se jí alespoň podařilo odvrátit "kanára".

Finálová soupeřka Rusky Ana Ivanovičová navzdory porážce 0:6 v prvním setu dokázala otočit semifinálový duel se Slovenkou Danielou Hantuchovou a po výhře 6:4 v rozhodující sadě se může těšit na své druhé grandslamové finále v kariéře.

Výsledky:
Ženy:
Dvouhra - semifinále:
Ivanovičová (4-Srb.) - Hantuchová (9-SR) 0:6, 6:3, 6:4
Šarapovová (5-Rus.) - Jankovičová (3-Srb.) 6:3, 6:1

 

 

Lidovky.cz