Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šarapovová má smůlu. Organizátoři French Open jí divokou kartu nedají

Sport

  19:15
PAŘÍŽ - Maria Šarapovová má po pondělním vítězství v prvním kole turnaje v Římě jistý start v kvalifikaci Wimbledonu. Druhý grandslamový podnik sezony na antuce v Paříži si ale nezahraje. Pořadatelé Roland Garros v úterý oznámili, že slavné Rusce divokou kartu neudělí.

Maria Šarapovová smutní. French Open se letos nezúčastní. foto: Reuters

Pokud bývalá světová jednička na prestižním antukovém turnaji v italské metropoli postoupí minimálně do semifinále, zajistí si pro londýnský grandslam i místo v hlavní soutěži.

Žebříčkové postavení v době uzávěrky přihlášek na French Open ale někdejší dvojnásobné šampionce ani na kvalifikaci nestačilo.

Rozhodnutí Francouzské tenisové federace oznámil její předseda Bernard Giudicelli na facebooku, Šarapovové ho ale předtím sdělil osobně. „Je to moje zodpovědnost, je to mé poslání chránit tenis a chránit jeho vysoký standard,“ řekl Giudicelli.

„Trest je za ní a může vyrazit na cestu k dalším úspěchům. Ale zatímco máme divoké karty pro návraty po zranění, nemůžeme mít divoké karty pro návraty po dopingu,“ dodal.

Eugenie Bouchardová a Maria Šarapovová.
Maria Šarapovová slaví postup na turnaji ve Stuttgartu.

Třicetiletá Šarapovová, jež se v dubnu vrátila k tenisu po patnáctiměsíčním trestu za doping, v pondělí v Římě porazila 6:4, 6:2 Američanku Christinu McHaleovou.

Díky tomu má jistotu, že se ve světovém žebříčku posune mezi nejlepších 200 hráček a bude moci absolvovat minimálně kvalifikaci Wimbledonu.

Pětinásobná grandslamová vítězka Šarapovová se po návratu na WTA Tour dostávala do hlavních soutěží turnajů díky divokým kartám od pořadatelů. Na základě pozvání startovala ve Stuttgartu, Madridu a stejně si zajistila účast i v Římě.

Autor: