22. října 2010 16:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šárka Záhrobská se chce ukázat, Kryštofa Krýzla stále trápí kotník

Šárka Záhrobská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šárka Záhrobská. | foto: Václav Cibula, Lidové noviny

PRAHA "Moc se už na závody těším," hlásila medailistka z olympiády ve Vancouveru z prosluněného rakouského zimního střediska. I když ví, že nic snadného ji nečeká.

Předpokládá startovní číslo až kdesi kolem padesátky, protože v minulé sezoně neposbírala ve Světovém poháru alespoň potřebných 500 bodů. Bez nich totiž nemá nárok vyjet mezi branky s nejlepšími, nýbrž až ve chvíli, kdy už se dá očekávat zhoršená kvalita trati.

"Musím se s danou situací poprat," hlásila bojovně. "Trať tady v Söldenu bývá ale pokaždé dobře připravená, takže se nemusím obávat, že by snad mohl být kopec nesjízdný..."

Její trenér Pavel Šťastný, s nímž se připravuje nově od jara, by přivítal jakýkoliv bodový zisk. "Pokud by se dostala do druhého kola a bodovala, považoval bych to za skvělý výsledek," povídal. "I proto, že jsme do poslední chvíle tvrdě trénovali. Zima bude dlouhá a my se nezaměřovali jen na tenhle obřák."

Kryštof Krýzl při závodě SP v americkém Beaver Creeku.

Záhrobská včera znovu opakovala, že se k nějakému konkrétnímu umístění neupíná. V předchozí sezoně uspěla pouze v jednom ze sedmi obřích slalomů, když si dojela na 20. místě pro 11 bodů.

"V obřím slalomu jsme s Pavlem Šťastným začínali úplně od nuly, první brány jsem najížděla až v červenci. Jistý pokrok ale cítím a ráda bych ukázala, co už umím."

Po boku Záhrobské se v sobotu představí také další česká lyžařka Kateřina Pauláthová. Muži se chystají ve složení Ondřej Bank, Martin Vráblík a Adam Zika. Takže na startu se neobjeví Petr Záhrobský, jenž se rozhodl zahájit sezonu později, a také rekonvalescent Kryštof Krýzl.

Krýzla čeká znovu pauza
Krýzl měl začátkem září na soustředění v Chile těžký pád a natáhl si vazy v kotníku. Před deseti dny se vrátil na lyže, ale noha stále zlobí.

"Chodil jsem na injekce, lasery, magnety, zkoušel jsem všechno možné," vracel se Krýzl k léčbě. "V posledních dnech se mi už na ledovci jezdilo docela dobře a forma se lepšila. Kotník ale pořád bolí, takže mě bohužel znovu čeká pauza..."

Lékař Marcel Staša mu naordinoval dvoutýdenní klid a na kotník dlahu.

Najdete na Lidovky.cz