Sobota 19. června 2021svátek má Leoš 32 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šárka Záhrobská se chce ukázat, Kryštofa Krýzla stále trápí kotník

Šárka Záhrobská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šárka Záhrobská. | foto: Václav Cibula, Lidové noviny

PRAHA "Moc se už na závody těším," hlásila medailistka z olympiády ve Vancouveru z prosluněného rakouského zimního střediska. I když ví, že nic snadného ji nečeká.

Předpokládá startovní číslo až kdesi kolem padesátky, protože v minulé sezoně neposbírala ve Světovém poháru alespoň potřebných 500 bodů. Bez nich totiž nemá nárok vyjet mezi branky s nejlepšími, nýbrž až ve chvíli, kdy už se dá očekávat zhoršená kvalita trati.

"Musím se s danou situací poprat," hlásila bojovně. "Trať tady v Söldenu bývá ale pokaždé dobře připravená, takže se nemusím obávat, že by snad mohl být kopec nesjízdný..."

Její trenér Pavel Šťastný, s nímž se připravuje nově od jara, by přivítal jakýkoliv bodový zisk. "Pokud by se dostala do druhého kola a bodovala, považoval bych to za skvělý výsledek," povídal. "I proto, že jsme do poslední chvíle tvrdě trénovali. Zima bude dlouhá a my se nezaměřovali jen na tenhle obřák."

Kryštof Krýzl při závodě SP v americkém Beaver Creeku.

Záhrobská včera znovu opakovala, že se k nějakému konkrétnímu umístění neupíná. V předchozí sezoně uspěla pouze v jednom ze sedmi obřích slalomů, když si dojela na 20. místě pro 11 bodů.

"V obřím slalomu jsme s Pavlem Šťastným začínali úplně od nuly, první brány jsem najížděla až v červenci. Jistý pokrok ale cítím a ráda bych ukázala, co už umím."

Po boku Záhrobské se v sobotu představí také další česká lyžařka Kateřina Pauláthová. Muži se chystají ve složení Ondřej Bank, Martin Vráblík a Adam Zika. Takže na startu se neobjeví Petr Záhrobský, jenž se rozhodl zahájit sezonu později, a také rekonvalescent Kryštof Krýzl.

Krýzla čeká znovu pauza
Krýzl měl začátkem září na soustředění v Chile těžký pád a natáhl si vazy v kotníku. Před deseti dny se vrátil na lyže, ale noha stále zlobí.

"Chodil jsem na injekce, lasery, magnety, zkoušel jsem všechno možné," vracel se Krýzl k léčbě. "V posledních dnech se mi už na ledovci jezdilo docela dobře a forma se lepšila. Kotník ale pořád bolí, takže mě bohužel znovu čeká pauza..."

Lékař Marcel Staša mu naordinoval dvoutýdenní klid a na kotník dlahu.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!