Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Schumacher Massu nenahradí, toho propustí z nemocnice příští týden

Sport

  13:28
BUDAPEŠŤ - Brazilský pilot formule 1 Felipe Massa by mohl být do deseti dnů propuštěn z nemocnice v Budapešti, kde se zotavuje po havárii v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska. Podle šéflékaře Petera Bazsa se závodníkovi Ferrari po operaci proražené lebky daří uspokojivě a už nemusí být v umělém spánku. Jeho návrat ještě v této sezoně ovšem považují lékaři za nepravděpodobný.

Michael Schumacher a Felipe Massa k sobě měli blízko už v dobách společného angažmá ve Ferrari. foto: AFP

Ferrari proto hledá jeho zástupce, vysněný návrat Michaela Schumachera se ale neuskuteční. Legendární německý pilot svůj comeback do formule 1 v rozhovoru vyloučil. "K žádným vážným rozhovorům nedošlo, protože já jsem už rozhodnutý," prohlásil pro časopis Bunte čtyřicetiletý sedminásobný šampion, který z F1 odešel v roce 2006.

Příští závod mistrovství světa se sice uskuteční až za měsíc 23. srpna ve Valencii, nikdo ale nečeká, že by byl Massa na start připraven. Ke slovu se tak zřejmě dostane některý z dvojice testovacích jezdců Luca Badoer, Marc Gené.

"Dá se očekávat, že Massa nemocnici opustí po vlastních, pokud bude jeho léčba pokračovat tímto tempem, mohlo by k tomu dojít už za deset dní," řekl dnes Bazsa v maďarské televizi. Otec osmadvacetiletého závodníka Luis António věří, že do dvou dnů bude Massa přeložen z jednotky intenzivní péče na normální oddělení.

Zatím není stále jisté, jaký je stav Massova levého oka, které bylo při nehodě zasaženo. Brazilského pilota zranila uvolněná pružina z vozu jeho krajana Rubense Barrichella ze stáje Brawn GP. Zrakový nerv je podle lékařů lehce poškozen, prognózu ale dělat nechtějí. Massa zatím oteklé oko nemůže otevřít. Podle doktora Roberta Verese, který rodáka ze Sao Paula operoval, je možné, že poškození oka bude mít vliv na pilotovu kariéru.

V noci na dnešek Massa nepodstoupil žádné další testy. Podle prohlášení Ferrari přinesla všechna dosavadní vyšetření negativní výsledky, což je dobrý signál. Spekuluje se i o jeho převozu na pařížskou kliniku k lékaři Gérardu Saillantovi, který se staral i o Michaela Schumachera.

Autor: