Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sdruženář Vodseďálek si zlomil obratel a sezona pro něj skončila

Sport

  14:20
PRAHA - Český sdruženář Aleš Vodseďálek si při dnešním tréninku skoků v Harrachově zlomil jedenáctý obratel a sezona pro něj skončila. Podle prvních informací hýbe všemi končetinami a vážné zranění by pro něj nemělo mít trvalé následky. ČTK to potvrdil trenér reprezentace Luděk Šablatura.

Ilustrační foto foto: Reuters

Vodseďálek trénoval se skokany v krkonošském středisku a po jednom z pokusů dopadl na lyže, z doskoku odjel a ještě zabrzdil. Potom se bezvládně složil k zemi a do nemocnice ho dopravil vrtulník. "Po skoku si stěžoval na bolest v zádech a pak se zvrátil," řekl Šablatura. "Nejspíš to byla nějaká únavová zlomenina po nárazu při dopadu," přemítal.

Vodseďálek byl převezen do liberecké nemocnice, kde se zatím ještě nepodrobil žádnému chirurgickému zákroku. "Hlavně hýbe všemi končetinami, což je důležité," řekl Šablatura. Českého reprezentanta čeká šestitýdenní léčba vleže a tudíž konec sezony.

Šablatura tak bude muset do týmového závodu na mistrovství světa ve Val di Fiemme povolat někoho z mladíků, kteří nyní startují na světovém šampionátu juniorů a lyžařů do 23 let v Liberci.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!