Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Šebrle poletí mezi atletickou smetánku

Sport

  10:23
PRAHA - Začal s přípravou na olympijskou sezonu, kde chce obhajovat aténské zlato, navíc Roman Šebrle (32) v těchto dnech stíhá vyhlašování různých anket i své podnikání. „Začal jsem makat v Tatrách, kde mě sice postihly bolesti zad, ale pomohl mi docent Pavel Kolář. Od pondělka zase dřu, jsem zvědavý, co z toho příští sezonu vypadne,“ říká mistr světa v desetiboji.

Zlatý oštěp. Výkon 71,18 metrů poslal Šebrleho poprvé do čela závodu. foto: ČTK

* LN Jak pokračuje stavba vašeho sportovního centra v Praze 6?

 Trochu se to zpozdilo, obíhám dodavatele a architekty, domlouvám reklamu. V areálu Na Krutci jsem vlastně každý den. Ale vypadá to, že zkušební provoz začne koncem ledna a naplno i s kurty otevřeme areál zkraje léta.

* LN Nevadí vám při tvrdé přípravě a této činnosti společenské akce? Jedna anketa následuje druhou...

 Každopádně musím trochu přeskupit trénink. Za normálních okolností bych odpoledne regeneroval. Jsou to ale milé povinnosti - anket zase tolik není, problém s tím nemám.

* LN Podobně jako mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která však musela pro nachlazení odmítnout, jste nominovaný do ankety o „Světového atleta roku“. Objevíte se v neděli v Monte Carlu?

Jsem pozvaný a letenky mám koupené, takže tam budu. Nominovaný jsem v kategorii Výkon roku za vítězství na šampionátu v Ósace.

* LN Kdo má podle vás největší šanci stát se nejlepším atletem světa?

Pro mě je vždycky nejvíc, když atlet udělá světový rekord. Proto bych volil jamajského sprintera Asafu Powella. Mezi ženami bych jednoznačně tipoval vícebojařku Carolinu Klüftovou, výkon přes sedm tisíc bodů je ojedinělý.

* LN V Monte Carlu jste byl i v letech 2001 a 2004. Jak na to vzpomínáte?

Jako na akci, na kterou si musím vzít smoking a kde kromě dvouhodinového slavnostního večera člověk nemá moc co dělat. Ale popovídal jsem si se zajímavými lidmi. Posledně to bylo s diskařem Larsem Riedlem nebo sprinterem Frankiem Fredericksem.

* LN Nezopakujete nyní licousy po vzoru lakotného Trautenberka z českého Atleta roku?

Kdepak, shodil jsem je hned druhý den. Tam je to spíše tradice, že když jsem jednou přišel jako trouba, pak byla výborná sezona. Tak proč to nezopakovat? Doufám, že jsem teď byl za dost velkého troubu! (smích)

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...