Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Semifinále jdu vyhrát, plánuje Kvitová

Sport

  22:51
LONDÝN - Česká tenistka Petra Kvitová nemyslí na to, že by po dnešní výhře ve čtvrtfinále Wimbledonu nad Bulharkou Cvetanou Pironkovovou mohla celý turnaj vyhrát. Doufá ale, že čtvrteční semifinále pro ni dopadne lépe než loni, kdy v něm podlehla. Ve třísetovém utkání s bulharskou tenistkou jí tentokrát nedělalo problémy svalové zranění.

Šťastná Petra Kvitová foto: Reuters

Kvitová začala suverénně, ale po řadě nevynucených chyb prohrála druhou sadu a musel rozhodovat třetí set. "Velmi dobře jsem začala. Ale pak jsem trochu znervózněla a dělala jsem jednoduché chyby. Už jsem se asi viděla v semifinále a myslela si, že se to dohraje samo," líčila druhý set Kvitová.

"Párkrát jsem to zkazila, ona se rozehrála. Začaly jsme hrát spíše výměny a bylo to pro mě všechno těžší." Byla ale ráda, že přišel těžký zápas, o který musela bojovat. "Určitě jsem potřebovala něco vybojovat," řekla a ocenila, že se vrátila do utkání aktivní hrou a nevyčkávala. "Také mně ve třetím setu hodně pomohl servis," prohlásila.

O Wibledonu čtěte více

Připustila, že si na chvíli vzpomněla na třísetovou prohru v osmifinále Roland Garros s Číňankou Li Na. "Tam to ale bylo trochu jiné. Tam jsem nevěděla, co tam hraju a proč tam vůbec stojím. Dnes jsem si na to na chvíli vzpomněla, ale jsem ráda, že to tak nedopadlo," zdůraznila.

Její duel s Pironkovovou byl odložen o více než tři hodiny kvůli dešti. To Kvitové zkomplikovalo situaci i proto, že si musela vzít prášek proti bolesti související se zraněním svalu na pravém stehně. "Měla jsem začít v jednu (místního času), tak jsem si vzala na ten čas prášky. Další jsem si mohla vzít až po čtyřech hodinách, takže to tak nějak akorát vyšlo," řekla.

Na rozdíl od osmifinále jí ale dnes zranění nedělalo problémy. "Vzala jsem si jiné prášky než v pondělí. Necítila jsem nic. Určitě to bylo lepší než minulý zápas. Teď uvidím, až prášky pominou, co se s tím zase stalo," dodala.

K lékaři ale znovu jít nemíní. "Říkal, že se to nezhorší, ale zatím ani nezlepší, protože na to je potřeba klid," prohlásila Kvitová. Zatím nemyslí na to, že by mohla celý Wimbledon vyhrát. "Mám teď před sebou další zápas a fakt jsem neřešila, že bych mohla držet ten talíř. Samozřejmě by to bylo pěkné, ale nemám to teď vůbec v hlavě," řekla.

Loni byla překvapením soutěže a v semifinále nastoupila proti horké favoritce a pozdější vítězce Sereně Williamsové. Letos sestry Williamsovy vypadly, pole je otevřenější a Kvitová je v žebříčku výš než před rokem. "Loni jsem si to šla užít. Jsem ráda, že jsem tam byla, protože to se potřebuje zažít - být na centrkurtu," vzpomínala Kvitová. "Ve čtvrtek budu asi zase nervózní, ale opět se na centrkurt těším a doufám, že to neskončí jako loni. Určitě půjdu semifinále vyhrát," zdůraznila.

V něm nastoupí proti Viktorii Azarenkové, která je favoritkou posledního čtvrtfinále. Kvitová ji zde loni porazila, stejně jako letos v Madridu. "Takže vím, co na ni jakž takž platí. Ale bude to něco jiného, bude to semifinále, budou v tom hrát roli nervy. Ale můžu vyhrát," prohlásila. Věří si také, že má silné nervy. "Když jsem vyhrála...," dodala.

Není si jistá, jestli za ní přijedou na semifinále rodiče. "Ono se to nemá měnit, takže nevím. Byli tu loni na semifinále a to jsem prohrála," smála se. Zdůraznila, že je po dnešní výhře šťastná, i když nedává emoce tak najevo jako jiné hráčky. "Byla jsem po zápase strašně ráda. Ale pak na mě hrozně padla únava, jak se celý den čekalo. Takže možná to tak nevypadalo, ale jsem ráda, že jsem v semifinále," řekla.

Podle britského listu The Daily Telegraph hrála Kvitová především v prvním a na začátku druhého setu ve zlověstné formě. "Vzhledem k podání a síle úderů, které předvedla, by se mohla opravdu stát první vítězkou Wimbledonu hrající levou rukou po Martině Navrátilové," napsal list, podle něhož je spravedlivé, že vyhrála.

Komentátorka televize BBC a bývalá britská tenistka Samantha Smithová ocenila, jak se Kvitová dala po prohraném druhém setu dohromady. "Na začátku posledního setu musela tvrdě bojovat, ale ukázala nám, jaká je hráčka," řekla Smithová.

Bývalá česká tenistka a wimbledonská šampionka Jana Novotná uvedla v rádiu BBC, že ji překvapil obrat v utkání. "Měla zápas pod kontrolou, pak začala moc spěchat a dostali jsme se do třetího setu," řekla Novotná. Vyzdvihla ale také, že Kvitová chodila na síť. "Potřebuje ve své hře větší různorodost, zejména až se dostane proti zkušenějším soupeřkám v dalších zápasech," uvedla.

Autor:

Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?
Rychlá večeře i party hit: Jak chutná finger food od Nowaca?

Mražené produkty od Nowaca jsou navrženy pro snadnou a rychlou přípravu. Jsou tak naprosto ideální, když k vám přijde nečekaná návštěva nebo už...