27. července 2011 13:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šílený zápas v baseballu. Šestihodinovou bitvu ukončil sporný aut

Zápas Pittsburghu s Atlantou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zápas Pittsburghu s Atlantou. | foto: Reuters

PITTSBURGH V Atlantě se v úterý odehrál nejdelší zápas letošní sezony zámořské baseballové ligy MLB, který skončil až po šesti hodinách a 39 minutách v 19. směně. Navíc měl kontroverzní závěr, po němž poražení hráči Pittsburghu spílali rozhodčímu za chybně uznaný vítězný bod soupeři na 4:3.

Zápas na stadionu Atlanty Braves se protáhl téměř do dvou hodin ráno a několik tisíc fanoušků z oficiální návštěvy 22.036 lidí vydrželo drama až do rozuzlení. To po patnácti směnách bez bodu přišlo v 19. inningu, jenže za sporných okolností.

Julio Lugo byl totiž vyautován hostujícím chytačem Michelem McKenrym dřív, než ze třetí mety stihl pro vítězný bod doběhnout. Sudí však bod uznal. Některé servery to označily za nejspornější verdikt v historii profesionální ligy MLB.

Oba týmy v úterý v noci prožily svůj nejdelší zápas v historii soutěže, rekordmany MLB co do počtu inningů nicméně zůstali hráči Bostonu Braves a Brooklynu Dodgers z května 1920. Tehdy odehráli 26 směn, a protože se stmívalo a stadion neměl světla, rozešli se s remízou 1:1.

ČTK, Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.