Čtvrtek 24. června 2021svátek má Jan 16 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Můj čas ještě přijde, doufá Šimůnek po nezdaru v Táboře

Nejlepší z Čechů Radomír Šimůnek skončil v závodě Světového poháru v cyklokrosu, který se jel 21. října v Táboře, na jedenáctém místě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejlepší z Čechů Radomír Šimůnek skončil v závodě Světového poháru v cyklokrosu, který se jel 21. října v Táboře, na jedenáctém místě | foto: ČTK

TÁBOR Cyklokrosař Radomír Šimůnek šel do úvodního podniku Světového poháru v Táboře se snahou zacelit mezeru po bývalém šampionovi Zdeňku Štybarovi. V dobře rozjetém závodu se nakonec nevešel do první desítky, což přičítal tréninkovému výpadku po pádu před dvěma týdny. Věří, že chybějící výkonnost brzy dožene a již za týden v Plzni dnešní umístění vylepší.

"Sezona je ještě dlouhá, takže se jede dál, a když třeba tyto závody odčiním na mistrovství světa, tak věřím, že český fanoušek bude spokojený," řekl Šimůnek novinářům.

Trať v tradičním pořadatelském městě byla technická a rychlá, zároveň však hodně klouzala. "Ale jinak byla jako vždy výborně připravená," ocenil Šimůnek, jehož hnala vpřed většina diváků okolo trati. "Ještě teď mám mráz na zádech z toho, jaké to je jet s tím 'kotlem' v zádech. Lidi jsou tady skvělí. Člověk tady chce uspět, když tu máte spoustu známých, přijde vás povzbudit přítelkyně, rodina." Šimůnek má společně s Martinem Bínou za úkol nahradit Štybara, který odsunul cyklokros na vedlejší kolej a věnuje se naplno silničním závodům.

ČTĚTE TAKÉ

"Bavili jsme se o tom s Martinem, že prostě chceme uspět a pojedeme, co v nás bude. Jsme kamarádi a žene nás to dopředu, obrovsky si vypomůžeme. Jestli pak přijedeme desátý, dvanáctý... Hlavně, aby to bylo s pocitem, že jsme tam nechali všechno. Věřím, že to pak i diváci ocení," uvedl.

V závodě prožil krizi, když pocítil, že po sedmi z devíti kol na boj o čelo nemá, ačkoliv jezdil do té doby ve vedoucí pětici. "Člověk ale musí bojovat. Už chyběly síly a na kole jsem se svíjel, ale myslel jsem, že do desítky přijedu. Zdálo se, že Švýcara před sebou mám na lopatě, ale je vidět, že jde o závod SP a nikdo tady nenechá nic zadarmo," řekl Šimůnek.

Stejně jako v posledních letech byli nejvíce vidět Belgičané. "Hrajou prim světového cyklokrosu, ale muziku teď tvrdí i ten mladý Holanďan (Lars van der Haar). Na nás je, abychom se s nimi prali do úmoru, tak jako se bili husité," prohlásil Šimůnek s úsměvem.

Snad se postupně rozjedu, doufá Šimůnek

Ačkoliv vyhrál Kevin Pauwels, největší dojem zanechal v Táboře veterán Sven Nijs. Poté, co musel měnit kolo kvůli potížím s řetězem a propadl se až do třetí desítky, dokázal se prokousat zpět až na konečné páté místo.

"Bylo pro mě trošku překvapení, že tam přílítl, protože to měl poměrně daleko do depa. Je ale vidět, že je to pan závodník. Ukázal, že je výborně připravený a myslím, že až přiletí do Ameriky, bude hrát největší prim," uvedl Šimůnek směrem k mistrovství světa.

Nijsovi už je 36 let a třeba i pro Šimůnka je nejlepším důkazem, že bojovat o medaile lze i po třicítce. "Nejsem typ člověka jako Zdenda Štybar nebo Niels Albert, kteří vyletěli obrovskou přípravou a pílí už v mládí. Jako taťka jsem i já trošku takový diesel, který se postupem roku rozjíždí a rozjíždí," připomněl Šimůnek svého otce, který zemřel před dvěma lety v osmačtyřiceti letech.

"Už se mnohokrát mluvilo o tom, že bych měl být zabudovaný v té špičce, kolikrát jsem měl zdravotní problémy a různou smůlu. Osobně si myslím, že můj čas přijde, až mi bude 30 a více. Opotřebovaný zatím určitě nejsem," uvedl devětadvacetiletý závodník.

Za nejbližší úkol si vytyčil řádný odpočinek před dalším závodem, do něhož půjde s vírou, že bude zase bojovat o přední umístění. "Udělám si něco v klidu na zahradě, půjdu do lesa na houby a načerpám trochu energie, tak jak chodil vždycky taťulda. Loni byly oba ty závody otočené a také jsem byl na úvod jedenáctý a pak sedmý, takže věřím, že to vylepším i tentokrát," řekl Šimůnek.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!