Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šimůnek vyhrál v Táboře závod Světového poháru

Sport

  16:20
TÁBOR - Cyklokrosař Radomír Šimůnek vyhrál v Táboře třetí závod Světového poháru. Syn čtyřnásobného mistra světa si dnes dojel pro největší úspěch v dosavadní kariéře před Belgičanem Bartem Wellensem, třetí skončil úřadující světový šampion Erwin Vervecken.
Cyklokros (ilustrační foto)

Cyklokros (ilustrační foto) foto: ČTK

Na start se postavilo 48 závodníků, které čekalo deset okruhů o délce 2800 metrů. Naostro se začalo závodit hned od startu; v popředí se neustále pohybovali favorizovaní Belgičané, ale stejně aktivně jezdili i domácí reprezentanti - vedle Šimůnka i Zdeněk Mlynář, Kamil Ausbuher a Štybar.

Rozhodnutí padlo prakticky již v třetím okruhu, kdy ujeli Wellens a Šimůnek. Postupně si vypracovali náskok až 45 sekund a udrželi ho až do posledního kola. V něm se podařilo Šimůnkovi v závěru soupeři ujet o dvacet metrů a v cílové rovince si už mohl vychutnat cenný úspěch. Napodobil tak svého otce, který vyhrál jeden ze závodů Světového poháru před dvanácti lety v belgickém Loenhoutu.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat