Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Skifař Ondřej Synek suverénně vyhrál první závod Světového poháru

Sport

  12:01
BLED (SLOVINSKO) - Skifař Ondřej Synek vyhrál první závod Světového poháru ve veslování ve slovinském Bledu. Stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu vyhrál stylem start - cíl a druhého Brita Alana Campbella porazil o více než čtyři sekundy.

Ondřej Synek. foto: www.sport-invest.cz

Veslař pražské Dukly postoupil ze čtvrtfinále i semifinále z druhého místa, ve finále ale potvrdil, že je na začátku sezony ve skvělé formě. Na prvním mezičase s ním ještě Campbell držel krok, ale v polovině trati měl již Synek náskok dvě vteřiny a jistě si dojel pro vítězství.

Skifař Synek

"Až jsem byl překvapený, jak to šlo jednoduše. Nikdy jsem nezávodil tak, že bych vedl od startu do cíle. Většinou jsem spíše útočil zezadu. Teď to ale šlo tak nějak samo. Nic jsem nezanedbal. Teď už jen tu formu udržet a stupňovat."

Synek v Bledu startoval na nové lodi značky Empacher, na které trénuje jen krátce. S testem byl maximálně spokojený. "Starou jsem ani nevybalil a ukázalo se, že mi ta nová vyhovuje. Bylo to taky na jedničku," řekl Synek, který si připsal devátý triumf v SP v kariéře. Šestkrát byl nejrychlejší na skifu a třikrát na dvojskifu.

Další dvě české posádky, které se představily ve finálových bojích, na stupně vítězů nedosáhly. Dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových skončil čtvrtý, když jej od třetího místa dělily více než dvě sekundy.

Pátá dojela čtyřka bez kormidelníka ve složení Michal Horváth, Milan Bruncvík, Milan Doleček a Jan Gruber. Svěřenci trenéra Petra Blechy zaostali za medailovou pozicí o sekundu.

Trojnásobné zastoupení mělo české veslování v B finále. Nejlépe si v nich vedla čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, Jan Kopáč a Miroslav Vraštil, kteří "béčko" vyhráli a obsadili celkově sedmé místo. Párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Jakub Podrazil, Jakub Makovička byla třetí a dvojskif Petr Vitásek, Jakub Houska čtvrtý.

Druhý díl SP se uskuteční od 18. do 20. června v Mnichově.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...