Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Synkův nástupce? Plocek suverénně ovládl MS juniorů

Sport

  12:34
PLOVDIV - Nejen Ondřej Synek sbírá mezi muži medaile. Veslař Michal Plocek se v neděli stal juniorským mistrem světa na skifu. V bulharském Plovdivu dnes suverénně ovládl finálovou jízdu a navázal na červnový triumf na evropském šampionátu na slovinském jezeře Bled.

ilustrační foto foto: ČTK

Plocek vyhrál finále s náskokem více než pět a půl sekundy před Slovincem Jernejem Markovcem, kterého odsunul na druhou příčku i na kontinentálním mistrovství. Třetí skončil Číňan Li Kang-kang.

Osmnáctiletý veslař z Uherského Hradiště se postaral o největších úspěch českých juniorů na MS za uplynulých šest let. Titul vybojoval naposledy dvojskif Gabriela Vařeková, Jitka Antošová, který získal zlaté medaile v letech 2004 a 2005.

Dvojka bez kormidelníka na medaili nedosáhla

Ve finále A se v Plovdivu představila také dvojka bez kormidelníka Michal Humpolec, Michal Nový, bronzová posádka z evropského šampionátu dojela na pátém místě. K medaili jí chyběly téměř tři sekundy.

Díky Plockovi získala česká výprava na MS juniorů medaili stejně jako loni, kdy na olympijském kanálu v Etonu skončili Martin Slavík a Adam Štěrbák na dvojskifu třetí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!