23. března 2015 13:35 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Škoda mění dres, na Tour de France povýšila z bílého na zelený

Nová image zeleného dresu na Tour de France, s logem firmy Škoda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová image zeleného dresu na Tour de France, s logem firmy Škoda. | foto: Škoda Auto

PAŘÍŽ/PRAHA Už nikoliv bílý, ale zelený dres. Škoda Auto se stala na cyklistické Tour de France sponzorem druhého nejprestižnějšího dresu závodu. Informace byla zveřejněna na dnešní tiskové konferenci v Paříži.

Škoda je oficiálním partnerem Tour od roku 2004, od téhož roku zároveň byla i sponzorem bílého trikotu pro nejlepšího mladého jezdce do 25 let. Ten v předchozích letech oblékali a vybojovali například Španěl Contador, Lucemburčan Andy Schleck, Američan van Garderen, Kolumbijec Quintana či naposledy Francouz Pinot.

Zelený dres se naopak v posledních třech ročnících Tour stal majetkem slovenského sprintera Petera Sagana. Získá jej i počtvrté v řadě, tentokrát s novým logem? Sagan o něj bude v červenci usilovat i v novém týmu, od této sezony závodí za stáj Tinkoff-Saxo.

Peter Sagan byl nejlepším spurtérem.

Naposledy byl nejlepším spurtérem Peter Sagan.

Škoda střídá coby sponzor sprinterské soutěže francouzskou PMU, státem kontrolovanou sázkovou společnost, která byla partnerem zeleného dresu celé čtvrt století.

Automobilka bude současně také sponzorem dresu pro nejlepšího sprintera na španělské Vueltě. Poprvé se tak stane i na španělském podniku Grand Tour partnerem některého z trikotů.

tmTomáš Macek