Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Školačka vyučuje hvězdy

Sport

  18:02
PATTAYA, Thajsko/PRAHA - Kousky osmnáctileté golfistky Michelle Wieové, která na profesionálních turnajích prohání své mužské kolegy, jsou dostatečně známy. Jenže její trůn největší teenagerské golfové senzace se teď otřásá v základech. O slovo se totiž hlásí jedenáctiletá Ariya Jutanukarnová z Thajska, která se probojovala do hlavní části turnaje ženského okruhu LPGA v Pattayi.

Golf. foto: AFP

„Je tu spousta lidí a je tu velký tlak, ale je to hlavně šance, jak získat nějaké zkušenosti,“ řekla agentuře Reuters malá Ariya.

Postupem do hlavní části turnaje překonala o pět měsíců dosavadní rekord, který držela právě Wieová. Jutanukarnová se tak stane nejmladší hráčkou, která kdy nastoupila na podniku LPGA. Jejími soupeřkami budou takové hvězdy jako Švédka Annika Sörenstamová nebo Američanka Paula Creamerová.

„Těším se, že si zahraju proti těm nejlepším,“ říká Ariya. „A je skvělé přepsat historii.“

Vycházející thajská hvězdička propadla golfu už jako pětiletá a v Pattayi není sama, která se postarala o senzaci. Do hlavní soutěže totiž jen těsně nepostoupila její třináctiletá sestra Moriya. A tak jí Ariya n a š l a uplatnění v roli caddyho, přestože její starší sestra je jen o kousek vyšší než bag na hole.

„Moriya má hodně zkušeností a může mi dobře poradit,“ říká o své sestře. „Umí toho víc než můj táta a svůj bag tahat umí. Navíc je lepší golfistka než já. Moc ráda bych si proti ní zahrála právě tady,“ dodává.

Čokoláda za odměnu

Otec obou děvčat Somboon, sám golfový instruktor, je samozřejmě na úspěch Ariyi náležitě pyšný. „Ani nemyslím na to, že Ariya překonala rekord. Jsem jen rád, že si projde touhle zkušeností,“ říká o mladší z golfových sester, které pod jeho vedením trénují každý den tři hodiny po vyučování.

Zatímco profesionální golfistky jsou za své vystoupení na turnaji placeny, Ariya je přliš mladá, takže se musela spokojit jen se zmrzlinou s čokoládovou polevou. „Vím, že ostatní hráčky dostávají peníze, ale já zase získám nějaké zkušenosti. A to je mnohem důležitější než peníze,“ říká přesvědčivě.

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...