2. prosince 2017 17:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Slavný horolezec Messner se opřel do Ondry a spol. Každá opice je nahoře rychleji

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 47Diskuse
Reinhold Messner zesměšňuje sport Adama Ondry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reinhold Messner zesměšňuje sport Adama Ondry. | foto: Tomáš KristLidovky.cz

Heidelberg Horolezecké legendě Reinholdu Messnerovi se nezamlouvá budoucí olympijská disciplína sportovní lezení, které bude mít premiéru v Tokiu v roce 2020. Podle třiasedmdesátiletého italského alpinisty jde o pouhou hru.

„Vždyť se to odehrává na stěně z plastu! S plastovými chyty. Co to má být? Každá opice je nahoře rychleji,“ řekl Messner německému listu Rhein-Neckar-Zeitung. 

„Někdo leze na zeď vysokou třicet metrů - žádný laik nepochopí, co je na tom zvláštního. Senzační to bude jenom v případě, že někdo z té výšky spadne,“ uvedl první člověk, který bez použití kyslíku zdolal všech 14 osmitisícových vrcholů.

Nejlepší český lezec Adam Ondra na boulderové stěně.

Nejlepší český lezec Adam Ondra na boulderové stěně.

S despektem se vyjádřil o novém olympijském sportu, v němž by měl být českou medailovou nadějí Adam Ondra, dvojnásobný mistr světa v lezení na obtížnost. 

V Tokiu se bude soutěžit v kombinaci tří disciplín - v lezení na obtížnost, na rychlost a v boulderingu.

Nejlepší Adamovou odměnou byla čokoláda.
Sportovní lezec Adam Ondra vylezl 3. září v norském Flatangeru nejtěžší cestu světa a zavedl tak nový stupeň obtížnosti 9c.
ČTK
  • 47Diskuse
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?

Najdete na Lidovky.cz