Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavný okruh v Monze přišel o licenci, je nebezpečný

Sport

  13:56
ŘÍM - Mezinárodní motocyklová federace (FIM) zrušila až do odvolání všechny motocyklové závody na slavném italském okruhu v Monze. Při vyšetřování květnového závodu mistrovství světa superbiků, během nějž musela být kvůli dešti zrušena jedna jízda, se ukázalo, že trať má bezpečnostní nedostatky.

Bernie Ecclestone foto: Reuters

Ztráta licence na pořádání závodů se však týká jen motocyklů, takže Velká cena formule 1, která je na programu 9. září, v ohrožení není. "S Grand Prix v Monze nejsou žádné problémy," řekl šéf seriálu F1 Bernie Ecclestone italskému listu Gazzetta dello Sport.

Problémy jsou s asfaltem

Během čtvrtého dílu letošního MS superbiků, jehož se účastní i český jezdec Jakub Smrž, musel být v Monze kvůli částečně zatopené trati při silném dešti zrušen první závod. Během vyšetřování státního zastupitelství vyšlo najevo, že při asfaltování trati nebyly dodrženy odpovídající standardy, takže voda neodtékala tak, jak měla. Odpovědní pracovníci navíc o nedostatcích v bezpečnosti údajně věděli.

"Až budou vyřešeny problémy s asfaltem, dostaneme licenci na motocyklové závody zpátky. Inspektoři FIM bezpečnost dráhy přezkoumají," uvedl Paolo Flammini ze zastřešující společnosti Infront Motorsport.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat