Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Šlechtová se dožadovala fotografie s Rossim na startu MotoGP. Musel ji odstrčit

Sport

  17:44aktualizováno  18:16
BRNO/PRAHA - Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) se na startu nedělního brněnského závodu MotoGP dožadovala fotografie se závodníkem Valentinem Rossim tak urputně, že ji sám musel od motorky odstrčit. Skandálu se věnují i italská média.

Šlechtová je sportovní fanynkou. Takhle fandila na olympiádě v Riu foto:  Michal Růžička, MAFRA

Ministryně Šlechtová se díky speciální VIP legitimaci mohla podívat i na místo, kde se závodníci chystali ke startu. Těsně před startem se pak vrhla na Rossiho a dožadovala se podpisu. Informuje o tom web iDnes.cz.

„Byla to opravdu velká ostuda. Paní ministryně se nedala odbýt a naléhala se slovy, že je ministryně a chce fotku. Rossi ji ve finále dokonce musel sám odstrčit,“ cituje MF DNES jednoho z dalších hostů, který byl přítomen na startu.

Incidentu se věnovala i italská média. Web Sportfair například vydal článek s titulkem „Více než fanatický fanoušek: identita ženy, kterou odmítl Valentino Rossi, odhalena“, ve kterém se mimo jiné zmiňuje o nevhodnosti jejího chování.

„Zničit ten pro jezdce svatý moment není dovolené nikomu. Vyrušit je těsně před startem je považováno za naprosto nevhodné,“ píše.

Šlechtová se později na svém facebookovém profilu za své jednání omluvila. „V tom hluku to asi vypadalo, že jsem neodbytná fanynka. Chtěla jsem jen Rossimu, podobně jako ostatním, popřát před závodem hodně štěstí.“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!