Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Adamczyková, Choura a Houser se kvalifikovali do závodu SP ve snowboardcrossu

Eva Adamczyková foto: Profimedia.cz

Snowboardistka Eva Adamczyková postoupila bez problémů do sobotního závodu Světového poháru ve snowboardcrossu v Mont-Sainte-Anne. Úřadující mistryně světa obsadila v kvalifikaci třetí místo. Mezi muži se v Kanadě do vyřazovacích bojů dostali Kryštof Choura a Radek Houser.
  19:36

Adamczyková se kvalifikovala do čtvrtfinálového programu hned z první jízdy. Rychlejší než olympijská vítězka ze Soči v ní byly jen Francouzky Lea Castaová a Chloe Trespeuchová.

„Super, jsem hrozně ráda, trať mě tady baví. Hnedka první jízda v tréninku byla super. I když jsem nějaké věci přehlédla, nevyšly mi, tak mě to hrozně bavilo,“ uvedla Adamczyková v nahrávce pro média. „Akorát se pak od prvních jízd v tréninku zvedl vítr. Bylo dost znát, jestli člověku foukne pro, nebo proti. Dneska to byla trochu loterie, ale za mě super,“ dodala.

V první jízdě uspěl i Choura, který obsadil 17. místo. Ve druhé se mezi postupující zařadil na 26. příčce i Houser. Jan Kubičík na 34. pozici se do závodní sestavy těsně nevešel, jeho výkon podle trenéra Marka Jelínka ovlivnil těžký pád v tréninku.

„Trať je poměrně technicky náročná, obzvlášť startovní sekce, kde se hodně padalo, protože rozdíl mezi skvělým projetím a projetím, které znamená pád, je minimální. Doufejme, že zítra bude vše vycházet,“ řekl Jelínek.

Autoři: ,