2. ledna 2010 13:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Snowboardista Novotný zřejmě přijde o Vancouver, zranil si kotníky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ilustační foto - snowboardcross.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustační foto - snowboardcross. | foto: AFP

PRAHA Zdravotní problémy snowboardisty Michala Novotného nekončí. Čtvrtý muž konečného pořadí minulého ročníku Světového poháru ve snowboardcrossu na sklonku loňského roku při tréninku na sjezdovce v rakouském Lienzu ve velké rychlosti upadl a natáhl si vazy v obou kotnících.

 Podle lékařů by měl odpočívat až měsíc a půl, proto je ohrožen i jeho start na olympijských hrách ve Vancouveru.

Třináctý snowboardista z OH v Turíně se celou uplynulou sezonu potýkal s bolavými zády vinou vyhřezlé ploténky, na začátku tohoto ročníku zase dva týdny netrénoval kvůli zvýšeným jaterním testům. Záda se mu podařilo dát dohromady díky kompenzačním cvičením, játra už má v pořádku i díky léčiteli.

K tomu vzhlíží i tentokrát, neboť lékaři mu nařídili minimálně měsíční klid. Vyšetření podstoupil u šéflékaře olympijské výpravy Jaroslava Větvičky a podle rentgenu nemá nic zlomeného a vazy pouze natažené, nikoliv utržené.

Novotný opět hodlá zkombinovat tradiční lékařské postupy s alternativní medicínou. Léčitele už navštívil dvakrát a dnes za ním jel znovu. "Věřím, že léčitel to urychlí. Nevím na kterou nohu kulhat a zatím neobuju ani tenisky," řekl ČTK Novotný.

Nejspíš se mu zařízla zadní hrana prkna do rýhy na rozbité sjezdovce.

"Kutálel jsem se a kutálel a jak se dokutálel, tak jsem zjistil, že jsou oba kotníky v háji," popisoval.

Nešťastnou situaci se měsíc a půl před zahájením olympiády snaží brát takovou, jaká je. Nicméně z jeho hlasu je cítit velké zklamání. "Jsem kopyto, na sjezdovce, jako blbec..." prohlásil. "Prostě to k tomu asi patří, ale nadšený samozřejmě nejsem," uvedl.

Světový pohár v jeho disciplíně pokračuje závody příští víkend v Bad Gasteinu. Novotný nejspíš vynechá i další klání o týden později ve Veysonnaz. "Pak se uvidí. Nemám momentálně žádné plány, budu se rozhodovat podle aktuální situace," uvedl.

Poslední Světový pohár před olympiádou je v kanadském Stonehamu týden před koncem ledna a v závěru měsíce se jedou X-Games, které však chtěl Novotný původně vynechat. "Uvidím, ale olympiádu bych snad měl stihnout, akorát nebudu úplně rozježděný," dodal.

ČTK
  • 0Diskuse

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!