31. srpna 2010 11:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Soupeři ho tahají za vlasy. Polamalu si je pojistil na milion dolarů

Hvězda amerického fotbalu Troy Polamalu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hvězda amerického fotbalu Troy Polamalu. | foto: Reuters

LOS ANGELES Na milion dolarů se cení bujná hříva hvězdy amerického fotbalu Troye Polamalua. Alespoň taková je částka, na niž si výrobce šamponů Head & Shoulders nechal Polamaluovy černé prstýnky pojistit u společnosti Lloyd's of London.

Zmíněný devětadvacetiletý hráč týmu Pittsburgh Steelers je samojského původu, ale narodil se již ve Spojených státech. Dlouhou kštici černých kudrnatých vlasů si prý nestříhal od roku 2000.

Poslední dva roky je mluvčím firmy Procter & Gamble, která šampony proti lupům Head & Shoulders vyrábí. Pojistka by měla platit na celou sezonu ligy amerického fotbalu NFL.
Hvězda amerického fotbalu Troy Polamalu při hře.

Polamalu loni utrpěl několik zranění, ale vrací se zpátky a očekává se, že bude v novém ligovém ročníku základním článkem obrany svého týmu. Útokům soupeřů v minulosti neunikla ani Polamaluova nápadná hříva, mezi pověstná napadení patří kupříkladu tvrdé stržení samojského vlasatce hráčem Kansas City Chiefs Larrym Johnsonem za lokny na zem.

Cílem soupeřových útoků jsou často právě Polamaluovy vlasy. Na jaké poškození by se sle pojistka měla vztahovat nebylo hráčem ani společností zveřejněno.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz