Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Španěl Valverde vyhrál cyklistickou Vueltu

Sport

  17:57
MADRID - Španěl Alejandro Valverde se stal vítězem cyklistické Vuelty. V třítýdenním etapovém závodu triumfoval poprvé v kariéře.

Vítěz Valverde. foto: ČTK

 V závěrečné etapě, kterou vyhrál německý spurtér André Greipel, už podle očekávání k žádným změnám v popředí celkového pořadí nedošlo.

Cyklisté měli závěrečný den před sebou jen 110 kilometrů s cílem v Madridu.

Také dnes se o únik pokusila šestičlenná skupinka, která byla pohlcena zhruba deset kilometrů před cílem. Tradiční spurtérský vláček nakonec vyvezl k již čtvrtému dílčímu vítězství Greipela. Ten tak suverénně vyhrál bodovací soutěž.

Roman Kreuziger z Liquigasu byl v cíli hodnocen na 107. místě, František Raboň z Columbie o deset pozic za ním. Kreuziger, jenž na rozdíl od Tour pracoval celé tři týdny na lídra stáje Ivana Bassa, skončil v celkovém hodnocení sedmapadesátý.

Devětadvacetiletý Valverde už v minulosti vyhrál dvakrát celkové hodnocení ProTour a má na kontě několik triumfů z jednorázových závodů. Všestranný jezdec bez slabin má i dvě stříbra z mistrovství světa, velkého triumfu se ale lídr stáje Caisse d'Epargne dočkal až nyní.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat