Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Španěl Valverde vyhrál cyklistickou Vueltu

Sport

  17:57
MADRID - Španěl Alejandro Valverde se stal vítězem cyklistické Vuelty. V třítýdenním etapovém závodu triumfoval poprvé v kariéře.

Vítěz Valverde. foto: ČTK

 V závěrečné etapě, kterou vyhrál německý spurtér André Greipel, už podle očekávání k žádným změnám v popředí celkového pořadí nedošlo.

Cyklisté měli závěrečný den před sebou jen 110 kilometrů s cílem v Madridu.

Také dnes se o únik pokusila šestičlenná skupinka, která byla pohlcena zhruba deset kilometrů před cílem. Tradiční spurtérský vláček nakonec vyvezl k již čtvrtému dílčímu vítězství Greipela. Ten tak suverénně vyhrál bodovací soutěž.

Roman Kreuziger z Liquigasu byl v cíli hodnocen na 107. místě, František Raboň z Columbie o deset pozic za ním. Kreuziger, jenž na rozdíl od Tour pracoval celé tři týdny na lídra stáje Ivana Bassa, skončil v celkovém hodnocení sedmapadesátý.

Devětadvacetiletý Valverde už v minulosti vyhrál dvakrát celkové hodnocení ProTour a má na kontě několik triumfů z jednorázových závodů. Všestranný jezdec bez slabin má i dvě stříbra z mistrovství světa, velkého triumfu se ale lídr stáje Caisse d'Epargne dočkal až nyní.

Autor:

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...