3. července 2007 11:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Spartě se upsal mladík Kladrubský

PRAHA Fotbalová Sparta ulovila dalšího hráče. Čtvrtou posilou ligového mistra během letního přestupního termínu se stal jednadvacetiletý Jiří Kladrubský z Českých Budějovic, který podepsal čtyřletý kontrakt.

O Kladrubského příchodu se už mluvilo delší čas, protože Sparta uplatnila opci, kterou získala před rokem, kdy poslala na jih Čech několik hráčů na hostování i na přestup.

Na nedávném mistrovství Evropy působil hráč společně s Kadlecem, Zlámalem, Kolářem a Holendou. Kladrubského označili experti za jednoho z mála fotbalistů, kteří na šampionátu obstáli. Univerzál Kladrubský už několikrát také prokázal, že je schopen hrát i na dalších postech v sestavě.

O nabídky neměl fotbalista nouzi. "Dlouho jsme možnost odejít do Sparty zvažovali, protože zájem měl i Portsmouth. Rozhodli jsme se s hráčem nakonec pro Spartu, tudíž pro postupné kroky a získávání zkušeností ze zahraničního fotbalu v evropských pohárech. Až později se teprve uvidí, zda už vyčerpal svůj potenciál," řekl hráčův manažer Pavel Paska.

Fotbalista je rád, že jeho kariéra má vzestupnou tendenci. "Zájem Sparty mě samozřejmě moc potěšil. Chtěl bych poděkovat Českým Budějovicím za to, že mi daly šanci a vychovaly mě pro velký fotbal. Sparta je obrovská šance, které si vážím, a těším se na mé nové angažmá," řekl po podpisu smlouvy jednadvacetiletý obránce.

Lidovky.cz

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na Lidovky.cz