31. srpna 2007 14:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Spartu čeká v pohárech Odense

MONTE CARLO Sparta může Slavii soupeře v evropských pohárech jenom závidět. Místo milionářské Ligy mistrů si zahraje o postup do základní skupiny Poháru UEFA proti dánskému Odense.

Monacký los rozhodl i o soupeři Mladé Boleslavi. Ta se pokusí přejít přes sicilské Palermo. První zápasy by měly týmy hrát 20. září v Česku, odvety 4. října v Dánsku a Itálii.

Sparta byla vzhledem k minulým výsledkům mezi nasazenými, a tak předem věděla, že ji potká relativně slabší soupeř. Mohl to být slovenský vicemistr Artmedia Petržalka, FC Curych, Tampere United z Finska a turecký druholigový klub Erciyespor. Francouzský kouč Gérard Houllier ale vylovil z osudí lísteček se jménem dánského klubu.

Odense je sice pětinásobný mistr, ale poslední titul získalo už před osmnácti lety. Na evropské scéně je jeho největším úspěchem čtvrtfinále Poháru UEFA v roce 1995.

Mladá Boleslav nasazena nebyla, proto i výběr potenciálních soupeřů byl podstatně těžší. Svěřenci trenéra Luďka Zajíce se vyhnuli Ajaxu, Blackburnu, portugalské Braze i Stade Rennes.

Palermo však je možná ještě těžším soupeřem. V italské lize v posledních dvou ročnících skončilo shodně na pátém místě hned za superkluby. Pro české fanoušky není neznámým pojmem, loni na jaře vyřadilo z Poháru UEFA Slavii díky gólu na hřišti soupeře.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz