Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Špotáková měla vypsanou ruku

Špotáková je největši nadějí do Pekingu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Špotáková je největši nadějí do Pekingu. | foto: ČTK

OSTRAVA Tradičně výtečný první pokus ji tentokrát zradil. Při Zlaté tretře sice hodila velmi dobrých 66,91 metru, ale v páté sérii dolétl oštěp její rivalky z Německa Christine Obergföllové na vzdálenost 67,72. Vedoucí závodnice tabulek roku Barbora Špotáková tak v prvním letošním střetu s absolutní špičkou prohrála, byť s jedinou soupeřkou.

Umíte však bojovat až do konce, nyní to nešlo?
Snažila jsem se ještě přidat, ale nějak mi chyběla energie. Házet v Ostravě je jiné než v zahraničí, obnáší to spoustu doprovodných akcí, místo rozcvičování chci vyhovět televizi a podobně. Nestěžuju si, ale energii to ubere. A taky jsem minulý týden hodně trénovala, to se mohlo projevit rovněž.

Prohrát doma s vaší velkou soupeřkou Obergföllovou - mrzí to hodně?
Doufala jsem, že hodím ještě dál, než v úvodu... Jasně, porazila mě doma, je to k naštvání. Ale co, diváci mi pak stejně říkali, že jsem lepší já. Pomohli mi hodně. Honza Železný měl pravdu, když tvrdil, že na Tretře jsou nejlepší diváci na světě.

V pondělí vás čeká Odložilův memoriál na Julisce a pořadatelé si přejí, abyste výkonem 69,16 přidala k vašemu poslednímu rekordu aspoň centimetr. Půjde to?
Tu cedulku, co tenkrát při tiskovce pověsili na zeď, jsem ale nepsala já... Tady se mě novináři před závody ptali na sedmdesátku, ale přece neřeknu, že se na ni necítím. Fakt se na ni cítím, a taky - co kdybych to zakřikla? A já se na Julisku těším. Tam to bude takové domácké prostředí, kde to hodně dobře znám, a taky uslyším trenéra z tribuny. Tady v té vřavě to absolutně nebylo možné.

Jak reagovala Obergföllová na své vítězství?
Už před závodem na ní bylo vidět, jak je nažhavená, to je ale ona pořád. Dostala skleněnou tretru, ale to mi nevadí, tu už doma mám taky. Trochu se naparovala, ale to mi nevadí. Prostě jsem měla vypsanou ruku, nevyšlo mi to, ale až tak moc se zase nestalo, ne? Další závody přijdou.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?
Otestováno: Jak vašim nejmenším chutnalo organické mléko a kaše Kendamil?

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet organické kaše a mléka Kendamil. Ty jsou vyrobeny z kvalitního plnotučného mléka a obsahují důležité vitamíny a minerály, které děťátko potřebuje pro správný vývoj a růst. Jak v testu dopadly?