Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Špotáková si vylepšila letošní maximum a získala dvanáctý český titul

Sport

  13:45
TŘINEC - Oštěpařka Barbora Špotáková si na mistrovství republiky v Třinci vylepšila letošní maximum na 64,09 metru. Získala díky tomu dvanáctý domácí titul.

Barbora Špotáková už podvanácté nenašla na MČR přemožitelku. foto: ČTK

Na Julisce slavili čtyři Češi. Domácí ovládli oštěpařský sektor, kouli a tyč

Počtem triumfů v jedné disciplíně se vyrovnala dvojici rekordmanek, své předchůdkyni na českém oštěpařském trůnu Nikole Brejchové a koulařce Janě Kárníkové. Mezi muži získal třináct titulů diskař Libor Malina.

Špotáková v Třinci pravidelně házela za 60 metrů. Nejdelší pokus předvedla v šesté sérii ve chvíli, kdy už měla titul jistý. Svůj výkon z mítinku Diamantové ligy v Eugene vylepšila o 79 centimetrů.

Špotáková byla spokojená, v Třinci chtěla získat titul a vylepšit si sezonní maximum. „Už to vypadá líp a jsem ráda, že se ta forma lepší. Podmínky byly výborné, diváci taky,“ řekla.

Sama se ale nijak skvěle necítila. „Moc mi neběžely nohy, byla jsem pomalá. Ještě mě trochu tahá sval, přitahovač. Na to je ten výkon perfektní, je tam obrovská rezerva,“ dodala.

Barbora Špotáková si vyházela stříbro.
Letní olympijské hry v Riu de Janeiro, hod oštěpem, ženy, finále, 18. srpna....

Šedesátimetrovou hranici vedle Špotákové překonala také další jistá účastnice mistrovství světa Nikola Ogrodníková, která za 60,08 získala stříbro.

Titul na 400 metrů překážek vybojovala Denisa Rosolová, ale limit pro mistrovství světa jí unikl. Časem 56,55 sice o 31 setin vylepšila výkon z pondělního Memoriálu Josefa Odložila, ale k zajištění startu v Londýně jí chybělo ještě 45 setin.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!