Středa 8. května 2024, Den vítězství

Špotáková vyhrála mítink v Aténách

21:37
ATÉNY - Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála atletický mítink kategorie Grand Prix v Aténách. Mistryně světa z loňského roku hodila v předposlední sérii 63,70 metru a o sedm centimetrů porazila světovou rekordmanku Osleidys Menéndezovou z Kuby.

Bára je ve formě. foto: ČTK

Špotáková, která letos posunula český rekord až na 69,15 metru a na mistrovství republiky přešlápla při sedmdesátimetrovém pokusu, vstoupila do soutěže v řecké metropoli hodem dlouhým 61,69 metru. Postupně se propadla na třetí místo za Menéndezovou a evropskou rekordmanku Christinu Obergföllovou z Německa, zlepšení v páté sérii ji však vyneslo do čela. Její krajanka Jarmila Klimešová obsadila výkonem 57,44 metru sedmé místo.

Výsledky:

Ženy - oštěp: 1. Špotáková (ČR) 63,70, 2. Menéndezová (Kuba) 63,63, 3. Obergföllová (Něm.) 63,32, ...7. Klimešová (ČR) 57,44.