29. července 2010 13:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Špotákovou čeká boj. Do bitvy o medaile vstoupí i výškař Bába

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Barbora Špotáková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Barbora Špotáková. | foto: ČTK

BARCELONA/PRAHA Mladé pušky z řad české reprezentace sbírají na evropském šampionátu v Barceloně postupové vavříny i zkušenosti, ale nyní se pozornost bude upírat jiným směrem. Dvěma z tuctu atletů, kteří dnes budou na olympijském stadionu ve hře, bude patřit pozornost největší. Těm zkušeným, kteří jsou již ověnčeni úspěchy.

V podvečer začne usilovat o medaili výškař Jaroslav Bába, před devátou pak oštěpařka Barbora Špotáková. Jenže oba trápí bolístky.

Špotáková bude bojovat se soupeřkami, ale i se zraněným loktem. Kolem toho se nyní točí všechno. "Loket mě bolí o trochu víc než před úterní kvalifikací, ale to se dalo čekat. Teď jde o to, dát ho zase dohromady, abych mohla ve finále pořádně hodit," nechala se slyšet Špotáková.

Také včera podstupovala všechny možné léčebné postupy. K dispozici má elektroléčbu, laser, led, masáže. A také antirevmatické přípravky. Jde o gelovou náplast, která se přikládá na postižené místo na několik hodin.

"Je skvělé, že loket vydržel jediný kvalifikační pokus bez větších komplikací a zásahů. Dostali jsme tak prostor k tomu, aby se to mohlo zklidnit," pravil lékař týmu Petr Sikora a zmínil hned první hod olympijské vítězky a světové rekordmanky v kvalifikaci 65,56 metru. Žádná ze soupeřek pak už víc nehodila.

Nejlepší atleti roku (zleva): Svoboda, Špotáková a Bába.

"Nic mimořádného se teď neděje, tento stav byl předvídatelný. Důležité je, že stále máme čas na hojení, každá hodina je dobrá," dodal lékař. Špotáková má jasno v tom, že nezvládne všech šest finálových pokusů. "Těch hodů moc nebude," pronesla atletka, kterou prý nyní uspokojí jakýkoli cenný kov. "Kdybych udržela tu medailovou lajnu z posledních let, bylo by to hezký."

Včera při léčebných procedurách i mimo ně hlavně odpočívala, společnost jí dělal přítel Lukáš.

"Je prima, že tady je, hodně mě podporuje. A tým lékařů a masérů jakbysmet. Je to úplně jiná situace, než když jste na mítinku sami na pokoji a můžete si bolavý loket maximálně mnout. V téhle situaci se to hojí třikrát rychleji než normálně," nezapomněla oštěpařka na vděčnost svému okolí.

Trenér: Bára je bojovnice "Přesto si myslím, že když bude potřeba, tak Bára zkusí i víc než třeba dvě rány, je to velká bojovnice. Ale vyčkejme, jak se bude závod vyvíjet," pravil atletčin trenér Rudolf Černý.

Do finále zasáhne také výškař Bába, majitel bronzů z olympiády v Aténách a halového MS v roce 2004. Také českého rekordmana trápí zdraví. "Bolí mě oteklé lýtko. Už vím, že mě něco štíplo, hlavně že to není sval. Ve čtvrtek večer to bude určitě lepší," věří.

  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz