Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Špotákovou čekají odvety za Peking

Sport

  12:06
PRAHA - Novodobou českou sportovní ikonu Barboru Špotákovou dnes čeká první závod od pekingského dramatu. V Lausanne se koná atraktivní mítink Super Grand Prix a právě oštěpařská soutěž na něm bude patřit k největším ozdobám.

Na OH Barbora zářila, co předvede v Lausanne? foto: AFP

Přesně dvanáct dnů po olympijském závodu se totiž znovu sejdou nejlepší oštěpařky planety. Kromě Špotákové tedy i "stříbrná" z Pekingu Ruska Abakumovová a "bronzová" Němka Obergföllová.

Zatímco Špotáková po návratu z Číny musela především zvládat záplavu společenských povinností, Němky Obergföllová i Neriusová pilně trénovaly a v neděli v Elstalu excelovaly. První z nich poslala oštěp do vzdálenosti 69,81 metru, druhá si vylepšila osobní rekord výkonem 68,34 m.

První dny po příletu zvládala Špotáková v pohodě, ve čtvrtek ale přiznala, že poprvé pocítila únavu. "Od poloviny minulého týdne se už zase připravuju, sezona olympiádou ještě neskončila, takže závody musím brát pořád zodpovědně," povídala.

Zároveň s potěšením dodala, že kodrcání se z akce na akci její formě s největší pravděpodobností neuškodilo. "Na tréninku vnímám, že tam ta forma pořád je, cítím, že zůstávám pořád na jakési vlně... Asi to bude tím, že olympijské vítězství mně dodalo hrozně moc energie."

O výhledech pro dnešní závod v Lausanne i pro páteční mítink Jablonecký oštěp, kde se znovu představí kompletní světová elita, ale konkrétně hovořit nechtěla. "Porazit se určitě nechci nechat, ale po Pekingu musím načerpat hlavně novou motivaci. A jestli může padnout světový rekord? Možné je všechno, ale výkon z olympiády se přehazuje hrozně těžko..."

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat