Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sprinter Bolt myslí na konec kariéry. Tretry odloží možná už po OH

Sport

  14:14
SYDNEY - Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt chce po olympijských hrách v Londýně hledat novou motivaci a může začít běhat 400 metrů nebo skákat do dálky, ale v rozhovoru pro australskou tiskovou agenturu AP dnes připustil, že může také klidně ukončit kariéru.

Usain Bolt foto: Reuters

Trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa už poněkolikáté potvrdil, že Londýn je jeho aktuální motivací. "Bezpochyby," prohlásil. "Pak se budu teprve rozhodovat, co dál," uvedl. Už dříve hovořil o čtyřstovce či dálce, tentokrát se ale poprvé nechal slyšet, že není vyloučen ani konec.

Čtěte také

"Můj trenér chce, abych vydržel ještě do olympiády 2016, ale já to říkat nechci, protože chci ukončit kariéru na vrcholu stejně jako Michael Johnson," zmínil čtyřiadvacetiletý Bolt fenomenálního Američana, jemuž vzal světový rekord na 200 metrů. Johnson drží ještě světové maximum na čtyřstovce.

"Ptal jsem se ho, proč ukončil kariéru a on mi řekl, že už dosáhl všeho, co chtěl a neměl důvod pokračovat. To se klidně může stát i mně," uvedl Bolt. "Pokud budu na vrcholu a budu mít všechno, co jsem kdy chtěl, tak možná skončím," uvedl. Jeho cílem je v Londýně obhájit sprinterské tituly z Pekingu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat