Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Sport

Štafeta biatlonistek v Hochfilzenu i vedla, nakonec ale dojela jedenáctá

České biatlonistky foto: ČTK

Hochfilzen - České biatlonistky v polovině dnešní štafety Světového poháru v Hochfilzenu krátce vedly, ale nakonec skončily jedenácté. V úvodu se dařilo Jessice Jislové a Markétě Davidové, Eva Puskarčíková ale pak jela jedno trestné kolo a Lucie Charvátová dvě. Suverénně zvítězily Norky.
  13:43

Jislová třikrát dobíjela a zvládla první úsek jako osmá s půlminutovým odstupem za špičkou. Davidová dobíjela dvakrát při stojce, využila chyby soupeřek a vyběhla ze střelnice čtvrtá. V závěrečném kole potvrdila běžeckou formu a posunula Češky do čela o necelou sekundu před Švédky. V závěsu jely Němky a Norky.

„Štve mě, že tam ty dvě (nepřesné rány) byly, protože to je moc,“ zhodnotila Davidová střelbu vstoje v televizním rozhovoru. V běhu měla na druhém úseku nejrychlejší čas. „Takový je můj úkol. Mě spíš zajímá, jaký bude výsledek na konci,“ doplnila.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Ženy - štafeta (4x6 km):

1. Norsko (Knottenová, Tandrevoldová, Eckhoffová, Röiselandová) 1:08:04,3 (1 trest. okruh + 6 dobíjení), 2. Francie (Bescondová, Simonová, Braisazová, Chevalierová) -24,5 (0+16), 3. Švédsko (Skottheimová, Perssonová, H. Öbergová, E. Öbergová) -32,5 (1+9), 4. Německo -32,7 (1+9), 5. Itálie -37,1 (0+3), 6. Rakousko -1:12,9 (1+10), ...11. ČR (Jislová, Davidová, Puskarčíková, Charvátová) -2:41,8 (3+14).

14:45 stíhací závod muži (12,5 km).

Puskarčíková vedení dlouho neudržela a na střelbu vleže přijela čtvrtá. Po ní musela na trestné kolo a byla devátá s minutovým odstupem za špičkou. „Hrozně mě to mrzí, protože holky to rozjely fantasticky. S ležkou se od začátku sezony peru,“ řekla. Předala jako osmá více než minutu a půl za vedoucími Norkami.

Charvátovou tentokrát zařadili trenéři z druhého na poslední úsek, ale opět se jí nedařilo na stojce. Přidala si s dvěma trestnými koly dohromady 300 metrů a do cíle dovezla českou štafetu na 11. místě s odstupem skoro 2:41.

Za Norkami dojely druhé Francouzky, ač jim po prvním úseku patřilo 16. místo. V boji o třetí pozici uspěly Švédky před Němkami.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!